Алюмінієві радіатори – тепло в будинку, доступне кожному

Алюмінієві радіатори види

Алюмінієві радіатори види

Без обігріву в зимовий період на теренах нашої країни не обійтися. Одними з основних складових системи опалення є радіатори. Їх вибір залежить від багатьох факторів. Це не тільки зовнішній вигляд, але і матеріал виготовлення, розміри, вартість, зручність експлуатації і багато іншого. На сьогоднішній день на ринку виробників алюмінієвих радіаторів Італія займає високі позиції. Продукція відрізняється відмінною якістю, різноманітністю моделей, естетичністю і доступністю. Більшість споживачів віддають перевагу саме італійським моделями.

Основні функції опалювальних радіаторів

Прогрітий теплоносієм радіатор передає своє тепло навколишньому повітрю, який нагріває об’єкти, що знаходяться всередині приміщення, включаючи людей. Для підтримки необхідної температури система опалення повинна функціонувати протягом усього опалювального сезону, що є обов’язковою умовою для можливості забезпечення комфортних умов всередині будівлі.

Власники приватних домоволодінь мають можливість автоматично регулювати режим нагріву теплоносія. А в багатоквартирних будівлях з централізованою системою опалення рекомендується в кожній кімнаті встановлювати італійські алюмінієві радіатори з регуляторами подачі води, за допомогою яких можна контролювати і коригувати температуру в квартирі.

При виборі радіаторів слід враховувати, що основними їх функціями є:

 • підтримання комфортних теплових умов в приміщенні;
 • забезпечення безпечної роботи опалювальної системи.

Слід зазначити, що при централізованій подачі тепла безпеку експлуатації необхідно ставити вище зовнішньої привабливості батареї. Адже система тут знаходиться під більш високим тиском, ніж при індивідуальному опаленні, і не кожен радіатор здатний витримати гідравлічні удари при її запуску або плановій перевірці.

Посилені конструкції алюмінієвих приладів можуть працювати без проблем при тиску до 16 атмосфер, тоді як сталеві переносять навантаження до 10 атмосфер, а багато моделей біметалевих – 35 атмосфер. Для індивідуальних опалювальних систем випускаються стандартні радіатори з алюмінію, розраховані на тиск 6 атмосфер.

Щоб уникнути неприємностей, набувати батареї слід з урахуванням запасу міцності. А різноманітність дизайну алюмінієвих радіаторів дозволить встановити їх практично в будь-який інтер’єр.

Чим примітні алюмінієві радіатори

Одним з основних переваг алюмінію є, звичайно ж, його легкість у порівнянні з чавуном і сталлю. За рахунок цього з’являється можливість кріплення опалювальних приладів не тільки на несучі стіни, але і на перегородки. До того ж, зменшуються витрати на їх транспортування, і полегшуються монтажні роботи.

Цінуються алюмінієві батареї за високий показник теплопровідності, що перевищує такий у чавунних аналогів більш ніж в 3 рази. Чимало у них та інших достоїнств:

 • велика і регульована конвекційна площа;
 • швидкий прогрів приміщення, і як результат – економія паливних ресурсів;
 • низький показник теплової інерції, що дозволяє швидко реагувати на дію терморегулятора;
 • вміщення невеликого обсягу теплоносія, що робить можливим швидке нагрівання та охолодження радіатора;
 • демократична ціна;
 • простий монтаж.

Алюмінієві батареї не вимагають додаткової забарвлення, так як покриті порошковою емаллю. Це дозволяє не боятись за можливе виділення перегрітої фарбою небезпечних хімічних сполук. Сам алюміній, використовуваний для виробництва радіаторів, також не виділяє токсичних речовин.Недоліки батарей з алюмінію

Теплоносії в централізованих системах опалення не володіють високими якісними показниками. Тому в них небажано використовувати алюмінієві батареї опалення, але Італія кілька допрацювала і адаптувала свою продукцію до місцевих умов. Радіатори італійських виробників випускаються з додатковим захистом внутрішніх алюмінієвих поверхонь, на які наноситься спеціальне фтор-циркониевое покриття. Такі батареї універсальні – їх можна встановлювати на будь-які опалювальні системи, вони добре переносять різні домішки і добавки, часто знаходяться в теплоносії.

Недоліки батарей з алюмінію

Алюміній має природну оксидну плівку, яка з часом поступово змивається. В результаті змінюється показник рН, і починає інтенсивно виділятися водень. Відбувається його взаємодія з алюмінієм, який згодом корозійні. Теплоносій насичується бульбашками незв’язаного водню, і в опалювальній системі піднімається тиск. Анаеробні бактерії, які проживають в трубах, виділяють азот, що також впливає на збільшення внутрішнього тиску. У разі якщо воду в батареях на час перекрити, може з’явитися реальна небезпека розриву радіатора з подальшою протечкой.

Ще один недолік – корозія, що з’являється при хімічної реакції алюмінію з лугом, у великій кількості знаходиться у воді в деяких регіонах Росії. Внутрішня поверхня радіатора стає схожа на губку, метал втрачає міцність і, як наслідок, дає текти.

При необхідності зливу теплоносія з алюмінієвих батарей обов’язково потрібно видалити повітря за допомогою крана Маєвського. Це робиться для запобігання корозії з внутрішньої сторони. Слід зауважити, що надовго зливати воду не слід щоб уникнути виходу всієї системи з ладу.Види радіаторів з алюмінію

Види радіаторів з алюмінію

Для виготовлення опалювальних батарей використовують, як правило, сплави алюмінію. Від різновиду компонентів і їх кількості залежить якість і термін експлуатації радіатора. Основні складові сплаву – алюміній, кремній, а також магній. Додаткові домішки – залізо, мідь і цинк, на жаль, дещо знижують якісні характеристики сплавів, а саме, їх корозійну стійкість. Сплав вважається тим якісніше, чим менше в ньому концентрація додаткових компонентів.

Алюмінієві батареї можна розділити на три умовні виду, які відрізняються технологією виготовлення:

 1. литі – виконані способом литва;
 2. зкструдірованние – виготовлені із застосуванням технології екструзії;
 3. комбіновані – поєднують в собі обидва види.

Відливають алюмінієві радіатори під високим тиском. Розміри і форма секцій при цьому виходять ідеальними,

Комбінований секційний радіатор TENRAD

Комбінований секційний радіатор TENRAD

а зовнішня поверхня батареї максимально гладкою. Литий радіатор алюмінієвий складається з суцільнолитих секцій, з’єднаних один з одним за допомогою спеціальних ніпелів. Форма виробу виходить досить складною, а сама лита батарея – більш міцною і надійною, ніж інші види радіаторів. Шляхом лиття гарячий сплав надходить в підготовлену форму, де застигає і потім твердне.

Екструдовані радіатори мають інший спосіб виготовлення. Розм’якшений метал продавлюється через калібровані отвори з міцної сталі. Отримані елементи спресовують між собою і споюють. З основною колектором їх з’єднують за допомогою композитного клею або електрохімічного зварювання. Екструдовані прилади опалення мають не такі плавні форми, а краї у них можуть бути досить травмонебезпечними. Але даний вид радіаторів дешевше литих завдяки меншим витратам на їх виробництво.

Кожен з видів має свої незаперечні плюси, а також мінуси.

Зверніть увагу! Литі радіатори більш крихкі, так як сплав виходить пористим. На їх виготовлення йде набагато більше металу, але вони монолітні і міцні. Екструдовані алюмінієві батареї легше через більш тонких стінок і мають меншу інертність завдяки невеликому внутрішньому об’єму. Однак клейові з’єднання програють перед монолітною конструкцією. У підсумку литі батареї в будинках можна зустріти частіше, незважаючи на те, що їх вартість вище.

Комбіновані моделі складаються з вертикальних елементів, виготовлених методом екструзії, зібраних в литі колектори.

Висновок

Незважаючи на деякі недоліки алюмінієвих радіаторів, вони досить затребувані серед населення. Мала вага, можливість швидкого нагріву, легкість монтажу, заміни та демонтажу відіграють у цьому чималу роль. Грамотна установка і правильна експлуатація допоможуть продовжити термін служби опалювальних батарей, а їх різні форми, розміри і забарвлення дозволяють гармонійно вписати їх практично в будь-яке приміщення.

Залишити коментар