Дров’яні котли для опалення будинку

Дров'яний котел опалення будинку

Дров’яний котел опалення будинку

Незважаючи на те, що наука і технології пішли далеко вперед, не варто заперечувати, що навіть сьогодні використання таких приладів, як котли дров’яні для опалення будинку, є поширеним.

Більшість моделей сучасних дров’яних котлів сьогодні поєднують в собі такі два елементи: традиційне джерело теплової енергії – дрова, а також систему парового опалення, яка увійшла в побут щодо в недавньому часі – 100-150 років тому.

Для тих, хто проживає у місті, може здатися дивним подібне гоніння за традиціями давнини у вигляді дров’яних котлів. Однак цього не можна сказати про селах і селах. Адже тут немає що проходить газової магістралі, електрика скаче, та й оплачувати рахунки буде дорого. Саме в такому випадку котли дров’яні для опалення будинку стануть єдиним порятунком для людей в холодну пору.

 

Конструкція дров’яного котла для будинку

Конструкція таких пристроїв, як дров’яні котли для водяного опалення, що не нова. Саме за подобою дров’яного котла ще давно була створена газова колонка, а пізніше – і газовий котел. Тільки замість газового пальника в таких котлах застосовується полум’я від палаючого твердого палива.

Варто зауважити, що в якості палива можна використовувати не тільки звичні всім дрова, а й вугілля, торф, побутові відходи.

Над камерою згоряння розміщується радіатор, який, як правило, зроблений з жароміцної труби, закрученої спіраллю. Труба підключається до замкнутого контуру парового опалення. Також можна під’єднатися до системи гарячого водопостачання.

Отже, як же діє опалення будинку котлом на дровах? Вода йде в котел, проходить по теплообміннику, нагрівається і йде на вихід у батареї. За допомогою кранів можна регулювати подачу води і тиск.

Звичайно, на відміну від газу, ні дрова, ні вугілля не згорають без сліду. І навіть якщо котел є найсучаснішим і досконалим – залишається зола, яка накопичується в зольнику.

Зольник розміщений під грубкою і його відокремлює жароміцний решітка. Іноді золу слід висипати, так як її може накопичитися дуже багато.

 

Дрова для опалення

Дрова, які використовує опалення приватного будинку дров’яним котлом, – це також важливе питання. Коли ви плануєте встановлювати дров’яної котел, то потрібно заздалегідь подбати про те, щоб дотримувалися протипожежні нормативні акти і вимоги. Крім цього, варто подбати і про те, щоб завжди був хороший запас дров. Тому потрібно визначитися з місцем їх зберігання, яке повинне бути захищене від попадання вологи.

Як правило, дрова готують на зиму заздалегідь, зберігаючи їх у підсобному приміщенні або ж у дворі, який має навіс. Кількість, яка знадобиться вам на опалювальний сезон, визначають дослідним шляхом. Це залежить від декількох аспектів:

  • Особливості кліматичних умов.
  • Товщина стін і матеріалу, з якого побудований будинок.
  • Площа, яка буде опалюватися.
  • Комфорт і особисті переваги температури.

У тих місцях, які віддалені від газової магістралі, дров’яні котли опалення для дачі застосовуються не тільки в побутових умовах.

Можна зустріти промислові об’єкти, які опалюються таким чином. Звичайно, пристрої для промисловості будуть мати великі

Котел тривалого горіння своїми руками

Котел тривалого горіння своїми руками

габарити, а також – характеризуватися більшою автоматизацією процесу опалення.

За тим, скільки палива, яка температура води, який рівень тиску, – стежитимуть датчики, які приєднуються до вбудованому процесору. Часто цей же елемент керує і автоматизованою подачею палива. На індикаторах з’явиться сигнал про те, який ступінь наповнення ємності для попелу.

Так, автоматизація процесу опалення змогла зменшити тепловтрати. Також ефективність роботи котла підвищується, а витрата палива і кількість відходів – знижується.

Дров’яний котел опалення для дачі стане відмінним варіантом, якщо умови не дозволяють вдатися до використання традиційних систем опалення. Якщо оцінювати таке опалення в якості основного, то опалення заміського будинку дров’яним котлом є більш важким, порівняно з газовим. Та й за витратами – як фінансових, так і трудовим, – воно явно поступається традиційному опаленню. Проте якщо у вас немає іншого виходу, така система допоможе опалити будинок і створити в ньому комфортні умови.

Залишити коментар