Як замінити батареї опалення за допомогою газозварювання

Заміна батарей опалення газозварюванням

Заміна батарей опалення газозварюванням

З необхідністю заміни батарей опалення рано чи пізно стикаються всі власники нерухомості. Поряд з питанням, який радіатор вибрати на зміну старому, доводиться вирішувати не менш важливу задачу – як його поміняти. Існує кілька способів зробити це, причому кожен має свої особливості, плюси і мінуси. Як стверджують професіонали, самим надійним і міцним методом раніше залишається газозварювання – заміну батарей опалення з її допомогою ми і розглянемо.

Кілька слів про газозварювання

Газозварювання опалення являє собою процес, під час якого кромки з’єднуються металевих частин опалювальної системи розігрівають за допомогою спеціального обладнання. Це призводить до того, що між ними утворюється розплавлений метал. Остигаючи, він створює міцне нерозривне з’єднання деталей, які зварювали між собою.

Особливість газосварки полягає в можливості застосування її для деталей з металу абсолютно будь-яких розмірів і форми. Як правило, газозварювальні роботи включають в себе наступні дії:

 • Деталі готують до зварювання.
 • Виконують зварювальні роботи, застосовуючи різні види варильного шва – стельовий, горизонтальний, вертикальний.
 • При необхідності накладений і остиглий шов проварюють в слабких місцях, заварюють на деталях тріщини.
 • Зварні шви зачищають.

Заміна радіаторів газозварюванням користується сьогодні високим попитом. Пояснити причину цього може практично будь-який фахівець, що розбирається в принципах роботи опалювальної системи і мав справу зі зварюванням. Тут значення мають нюанси вітчизняних опалювальних систем, особливо застосовуваних у багатоквартирних будинках. Їх експлуатація пов’язана з використанням теплоносія, що знаходиться в стані високого тиску.

Цей фактор, коли система постійно відчуває тиск на всі свої елементи, в поєднанні з можливими гідроударами може зробити згубний вплив на інші види з’єднань. У випадку аварії економічні гідності інших способів заміни батарей не просто будуть зведені до нуля, а переростуть у витрати на ремонт житлоплощі сусідів знизу і власної квартири. Про неприємності, пов’язаних з ремонтом опалювальної системи, що вийшла з ладу в невідповідний час, теж не слід забувати.

Віддають перевагу газозварювання фахівці погоджуються з тим, що на неї при монтажі потрібно більше зусиль і часу, але газозварювання властива велика надійність і довговічність з’єднання. Міцність шва після зварювання, як правило, перевершує міцність труб, які варили. Це свідчить про те, що раптовий прорив опалювальної системи по шву повністю виключений. До того ж з’єднання зварюванням зовні виглядає непомітно і більш естетично. Тому саме газозварювання вважається найефективнішим і оптимальним варіантом з’єднання радіаторів і труб опалення квартири або заміського будинку.

Заміна радіаторів

Установка опалювальних батарей за допомогою газозварювання повинна проводитися кваліфікованим зварювальником, які мають відповідну освіту і досвід багаторічної роботи. Також обов’язковою умовою є застосування якісного устаткування, що дозволяє зробити зварений шов необхідної надійності і міцності і відповідає вимогам безпеки.

Зверніть увагу! Якщо передбачається використовувати газозварювання для заміни батарей в квартирі, то перш ніж розпочати роботи, потрібно в обов’язковому порядку отримати необхідні на те дозволу. Враховуючи діючу заборону на зварювальні роботи в багатоквартирних будинках, без відповідних погоджень замість тепла і комфорту від нових радіаторів можна отримати значні штрафи.

Послідовність проведення зварювальних робіт теж важлива, так як всі етапи характеризуються своїми особливостями і вимагають безперервної уваги. Виділяють такі основні кроки при заміні радіаторів газозварюванням:

 1. Злив теплоносія з системи. Якщо цього не зробити передбаченим на те способом, то слив відбудеться під час демонтажу старого радіатора прямо в приміщенні, де проводяться роботи. У приватному будинку, як правило, видалити воду з опалювальної системи досить просто за допомогою призначеного для цього крана.
 2. Демонтаж старих батарей. Дії при цьому досить прості – труби обрізаються звичайної болгаркою. Робити це слід якомога акуратніше, щоб монтаж нових опалювальних приладів не викликав труднощів і пройшов швидко.
 3. Пакування нової батареї. Це можна виконати самостійно. Будуть потрібні лише деякі матеріали – пакувальна паста, розвідний ключ, льон, набір гайок під труби в системі. Гайки, ущільнені льоном і промазані пастою, накручують на труби, які виступають з радіатора. Потім з боку з’єднання з трубами системи встановлюють американку (кульовий кран зі згоном) і кран Маєвського.
 4. Монтаж нової батареї. Як правило, її встановлюють на місце старої. Підключення виробляють укручуванням крана в трубу, подальшим з’єднанням з американкою і підгонкою труби системи опалення для приварювання до стояка. Потім слід сам процес зварювання, а також встановлюють перемичку і кран на ній. Перемичка створить додаткову циркуляцію води, а кран на ній монтують за бажанням.

Вимоги до зварника і устаткуванню

Для багатьох вирішили замінити радіатори основним критерієм вибору зварника є вартість його послуг. Це не зовсім вірний підхід, тому що найчастіше невелика ціна відповідає низької кваліфікації і недостатнього досвіду майстра. Такий спеціаліст не забезпечить необхідну якість зварювання, герметичність системи та її надійність.

У будь-якому випадку у професійних фахівців, що займаються газозварюванням опалення та різної сантехніки, повинні бути:

 • Атестат зварника, що засвідчує кваліфікаційний рівень.
 • Діючий талон-допуск пожежної безпеки.
 • Позитивні відгуки.
 • Сучасне газозварювальне обладнання. Бажано використання апарату, що працює на суміші кисень-ацетилен. Також необхідно застосування присадного дроту.

За умови проведення заміни радіаторів досвідченим фахівцем система опалення після монтажу нових батарей стане більш продуктивною та ефективною.

Заміна радіаторів опалення з газозварюванням відео

Переваги газосварки перед різьбовим способом

 • У з’єднання більш естетичний вигляд при відсутності будь-яких сполучних конструкцій, гайок і фітингів.
 • Міцність місця з’єднання дуже висока і виключає порушення герметичності системи навіть під час перевищення номінального значення тиску.
 • Відсутність ущільнювачів, вживаних при судинних різьбленням, виключає прорив, пов’язаний з передчасним зносом цих складових, що обумовлює безвідмовність і довговічність конструкції.
 • Зварене з’єднання можна застосовувати в контурах з високим тиском, де різьбове не витримає навантаження.

Висновок

Міняти радіатори опалення найкраще із застосуванням газозварювання, особливо в багатоквартирних будинках, підключених до центральної опалювальної системи. У разі виконання робіт знаючим і досвідченим фахівцем часу буде витрачено відносно небагато, а з’єднання нового приладу опалення з системою вийде якісним, надійним, довговічним і майже непомітним.

Залишити коментар