Електричний котел опалення 220В – правила вибору, переваги і недоліки

Електрокотли опалення 220В
Електрокотли опалення 220В

Що зазвичай хвилює мешканців приватних будинків взимку? Це наявність гарячої води, яка потрібна щодня. І з цим завданням кожен справляється по-своєму. Одні гріють воду на газовій плитці, інші використовують для цих цілей різні електричні прилади, хтось взагалі обходиться без гарячої води, загартовуючись в холодній. Тим, у кого є подібні проблеми, фахівці радять приділити увагу електричним котлам опалення 220В.

Але тут же постає питання їх правильного вибору, оскільки сучасний ринок опалювального обладнання пропонує досить широкий модельний ряд котлів цього виду. Тому давайте спочатку розберемо …

Як правильно вибрати електричний котел, що працює від мережі змінного струму

Почнемо з потужності агрегату. Точно визначити цей показник досить складно. Для цього вам будуть потрібні певні знання. Але якщо ви ними не володієте, то самостійно зробити розрахунок буде вкрай важко, а викликати для цих цілей фахівця занадто накладно. Тому існує приблизний спосіб, заснований на пропорціях потужності та обсягу обігріваються приміщень – на кожні 10 квадратних метрів площі потрібно 1 кіловат теплової енергії. І це за умови, що висота стель не вище 3-х метрів. Наприклад, якщо площа вашого будинку близько 100 кв м, то для його опалення необхідно купувати котел потужністю 10 кіловат.

Однак майте на увазі, що це приблизний розрахунок. Справа в тому, що він не враховує багатьох інших показників. В ідеалі необхідно взяти до уваги не тільки обсяг приміщень, але й кількість вікон, матеріал, з якого зведено будинок, товщину стін, використання теплоізоляційних матеріалів при будівництві. Як бачите, критеріїв достатньо багато.

Зазвичай електричний котел – не єдиний елемент, що постачає будинок теплом. При російських умовах забезпечення електроенергією можна залишитися без тепла і просто замерзнути. Тому грамотні господарі додатково встановлюють печі або котли, що працюють на твердому паливі – вугіллі, дровах і іншому. І це правильне рішення.

А знаєте, що придумали домашні майстри, щоб заощадити на електриці? Вони спочатку затоплюють твердопаливний котел, а коли приміщення добре прогріється, включають електричний, який просто підтримує температуру при мінімальних витратах електроенергії.

А ще виробники стали випускати спеціальний пристрій – програматор. Його встановлюють поруч з котлом, підключають до його автоматиці і задають параметри температури всередині приміщень. Після чого в автоматичному режимі пристрій сам регулює та контролює задані параметри. Все дуже просто, а головне – економічно.

Переваги і недоліки

Моделі опалювальних котлів, що працюють від мережі в 220 вольт, мають невеликі габаритні розміри, тому виробники, в основному, випускають їх у настінному варіанті. А значить, для їх монтажу не потрібно організовувати котельню. Такі котли можна встановлювати в будь-якому підсобному або службовому приміщенні, наприклад, на кухні або в коморі.

Але щоб опалення будинку було постійним, необхідна безперебійна подача електроенергії. Однак так буває не завжди, і це, безперечно, мінус. До того ж такі котли не використовують у великих будинках, оскільки вони просто не потягнуть величезну площу.

І все ж переваг у даного виду пристроїв набагато більше, ніж недоліків:

  • Прийнятна ціна.
  • Простота монтажу. Встановити агрегат можна своїми руками. Важливо лише правильно і надійно закріпити його на стіні. А підключення до мережі роблять через звичайну розетку.
  • Висока безпека експлуатації. Відсутність відкритого полум’я дозволяє використовувати такі котли в будь-яких приміщеннях.
  • Не потрібно заготовлювати паливо, а значить, немає потреби в складських приміщеннях.
  • Котел працює без шуму.
  • Не вимагає особливого догляду – не потрібно чистити пальники, топковий камеру та інші відділення котла.
  • Немає відходів, тому такі агрегати відносять до категорії екологічно чистих.

Внутрішня будова

Практично всі електричні котли складаються з трьох елементів – бака з ТЕНами (теплообмінник), блоку

Влаштування електрокотла
Влаштування електрокотла

управління і блоку регулювання. Однак часто виробники доукомплектовують агрегат вузлами, які підвищують якість його роботи і тим самим збільшують ефективність всієї системи. До основних елементів додають циркуляційний насос, розширювальний бачок, запобіжний клапан, програматор, фільтри, повітряний вентиль і датчики тиску.

Увага! Всі котли 220 вольт мають потужність до 12 кіловат. Але тільки в котлах від 6,0 до 12 кіловат можна міняти потужність по вашому розсуду. У них встановлений багатоступінчастий перемикач потужності.

Монтаж

Крім того що агрегат необхідно підключити до опалювальної мережі будинку, його потрібно приєднати до електроживлення. Малопотужні прилади включають в звичайну розетку, а агрегати потужніший краще підключати до щитка, простягаючи до нього окрему лінію з обов’язковою установкою автомата.

Можливо, хтось вважатиме, що в цьому процесі нічого складного немає. Все вірно – але краще фахівця з подібним монтажем ніхто не впорається.

Висновок по темі

Установка котла, що працює від мережі змінного струму в 220 вольт – справа не дуже складна. Тут важливо взяти до уваги деякі нюанси. Але є ще одна порада, до якого варто прислухатися. Вимагайте від продавців в магазині, де купуєте опалювальний прилад, сертифікат якості. Саме цей документ захистить вас від підробки. Просто будьте пильні.

Leave a Reply