Мінрегіон: монетизація субсидій – контроль якості послуг і розрахунків

У Держбюджеті – 2019 року на субсидії закладено 55 млрд грн, з яких 12 млрд грн українці повинні отримати живими коштами.

Монетизація субсидій, фото з грошима.

Як заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, впровадження  монетизації субсидій дозволяє  досягнути декілька цілей.

Перше, громадяни не повинні бути заручниками постачальників послуг. Рахунки для субсидіантів не повинні формуватися поза їх очами. Вони повинні мати можливість контролювати справжній обсяг наданих послуг і споживання. Після монетизації, людина матиме живі кошти і самостійно контролюватиме як якість послуг від постачальника, так і розрахунки за неї.

Друге, за рахунок віртуального проходження субсидій, в українців зникає зацікавленість рухатися у напрямку енергоефективності. Живі кошти ламають цей стереотип.

«Ми не можемо говорити про можливість зменшення вартості газу у 2-4 рази, як це дехто популістично заявляє. Але ми можемо говорити про можливості зменшення у двічі або у тричі енергоспоживання. А це означає, що ми можемо зменшити рахунки. І для цього необхідно мати «живі кошти», — зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець підкреслив, що сьогодні українці, які отримували субсидії, знову починають вчитися платити за комунальні послуги. Вони можуть чітко заміряти скільки вони споживають, думати про те, як зменшити споживання, проконтролювати і вирішувати, що можна для цього зробити.

Leave a Reply