Eco Wave Power: електроенергія з хвиль та сонця одночасно

Шведський стартап Eco Wave Power вперше заявив про себе у 2012 році, анонсувавши випробування нового пристрою, який перетворює енергію прибережних хвиль на електрику.

Через 4 роки компанія встановила першу подібну систему у Гібралтарі. Про другий проект із підключенням до зовнішньої енергосистеми в ізраїльському порту Яффа було оголошено у червні поточного року. Наразі Eco Wave Power (EWP) намагається збільшити ефективність своєї розробки за допомогою сонячних батарей.

Як видобувати енергію з хвиль та сонця одночасно вигадав стартап Eco Wave Power

Ця ідея виникла після запитів від клієнтів щодо можливості отримання електроенергії з кількох відновлюваних джерел. Відповідним рішенням у цьому випадку могли б стати вітрогенератори або сонячні батареї, проте для них потрібно багато місця. Інженери EWP могли б також розмістити сонячні панелі на прибережній електростанції, яка стала частиною системи вироблення енергії з хвиль, але вона може бути розташована не на відкритому повітрі, як у Гібралтарі, або не мати достатнього простору на даху.

Керуючись цими міркуваннями, EWP вирішила використовувати поверхню своїх плавучих буїв, прикріплених до причалів та хвилерізів. Це рішення дозволяє виробляти електрику за рахунок руху хвиль, так і сонячної енергії. Як переваги нової системи заявлено відсутність необхідності її збільшення, економія коштів на додаткових площах для розміщення сонячних батарей та зниження енерговтрат від надмірного нагріву панелей завдяки охолодному ефекту морської води.

Компанія EWP вже подала заявки на міжнародний та ізраїльський патенти, розпочавши випробування комбінованих пристроїв. Якщо вони підтвердять очікувану ефективність, EWP має намір оснастити сонячними панелями буї на електростанції в порту Яффа, а потім і в Гібралтарі.

Leave a Reply