Що таке інверторний кондиціонер?

Що таке інверторна технологія і чим вона відрізняється від неінверторної?

Інвертор – це пристрій для перетворення частоти. Технологія використовується в багатьох побутових приладах і контролює електричну напругу, струм і частоту. Інверторні кондиціонери змінюють свою потужність охолодження/нагріву, регулюючи частоту живлення своїх компресорів. Переглянути моделі можна на сайті кондиционеры Черноморск, де представлено обладнання бренду Cooper&Hunter.

Кондиціонер інверторного типу регулює швидкість компресора, щоб контролювати витрату холодоагенту (газу), таким чином споживати менше струму та потужності. Інвертор має точний контроль температури, і коли задана температура досягається, пристрій регулює свою потужність, щоб усунути будь-які коливання температури.

Переваги інверторного кондиціонера.

На відміну від цього, неінверторні кондиціонери мають фіксовану охолоджуючу/опалювальну потужність і можуть контролювати внутрішню температуру лише шляхом запуску або зупинки своїх компресорів.

Неінверторні кондиціонери зупиняються і запускаються багаторазово. Споживання електроенергії та струм зменшуються, коли робота зупиняється, але різко зростає під час перезапуску, тому має високе середнє споживання електроенергії та коливання температури. В результаті інверторні кондиціонери є більш енергозберігаючими та зручними, ніж неінверторні.

Переваги інверторних кондиціонерів

 • Економічність
  Інверторні кондиціонери споживають у середньому на 30-40% менше електроенергії, ніж їх інверторні побратими. У сучасних системах коефіцієнт енергоефективності EER може бути в межах 4 або навіть 5 одиниць.
 • Швидкий вихід на задану температуру
  Завдяки мікропроцесорному управлінню система автоматично підбирає оптимальний рівень охолодження/обігріву, що дозволяє досягати необхідних параметрів у 2 рази швидше, ніж у випадках з не інверторними системами.
  Точне підтримання цільової температури. Плавне регулювання продуктивності компресора дозволяє підтримувати задану температуру з точністю до 0,5 °C.
 • Низький рівень шуму
  Можливість роботи двигунів вентиляторів як зовнішнього, так і внутрішнього блоків на дуже малих оборотах забезпечує зниження рівня шуму до цілком комфортних для людини 20 – 22 дБ.
 • Еко-дружність
  В інверторних кондиціонерах застосовуються хладагенти, що не руйнують озоновий шар – R410A і R32. Крім того, сам факт низького енергоспоживання, хоч і побічно, але позитивно впливає на зниження шкідливих викидів у навколишнє середовище.
 • Ефективне обігрів у зимовий час
  Інверторні моделі від деяких відомих виробників здатні підтримувати тепло в приміщеннях при вуличній температурі до -30, причому ефективність обігріву на порядок вища порівняно з будь-яким електричним обігрівачем.
 • Мінімальне навантаження на електромережу
  Відсутність великих стартових струмів при включенні компресора робить мінімальне навантаження на електричну мережу.

Недоліки інверторного кондиціонера

Ця технологія має і «зворотний бік медалі». Але, звичайно ж, ті істотні недоліки кондиціонерів інверторного типу на тлі його переваг можна особливо не брати до уваги. Отже, недоліки інверторних систем кондиціювання:

 • Висока ціна щодо неінверторної системи.
 • Електроніка інвертора має підвищену чутливість до стрибків напруги.
 • Більша вага зовнішнього блоку.
 • Складний ремонт через наявність великої кількості електроніки.

Висновок

Якщо Ви, купуючи спліт-систему, бажаєте не просто пережити черговий сплеск спеки, а розраховуєте на довгу та ефективну роботу техніки у будь-яку пору року, хочете отримати максимум комфорту при мінімумі енерговитрат, то встановлення інверторного кондиціонера (це підтвердить будь-який спеціаліст) стане для Вас раціональним рішенням.

 

Leave a Reply