Росіянин думкою багатіє: в РФ планують виробляти водень та випускати серійно електромобілі

Названий термін пуску першої в Росії атомної станції для напрацювання водню

Першу в Росії атомну станцію для напрацювання водню планується запустити до 2033 року, а ввести в промислову експлуатацію – до 2036 року, повідомив в інтерв’ю РИА Новости генеральний директор машинобудівного дивізіону держкорпорації “Росатом” холдингу “Атоменергомаш” Андрій Нікіпелов .

Участь «Атоменергомашу» у водневих проектах розглядається за декількома напрямками — це розробка проекту атомної енерготехнологічної станції (АЕТС) для виробництва водню, і створення систем обладнання для його зберігання та транспортування, сказав Нікіпелов.

Виробництво водню.

За його словами, зараз підприємство “Атоменергомашу” “ОКБМ Африкантів” (Нижній Новгород) завершує розробку ескізного проекту високотемпературного газоохолоджувального реактора (ВТГР).

« Згідно з дорожньою картою, у 2023 році має бути завершено техпроект реакторної установки ВТГР атомної енерготехнологічної станції. На початку 2025 року ми маємо отримати ліцензію на розміщення АЕТС, а до осені цього року розробити проектну документацію. Фізичний пуск першого блоку АЕТС намічено на кінець 2032 року, а у грудні 2035 року очікується введення головної АЕТС у промислову експлуатацію », – зазначив Нікіпелов.

Корпус реактора ВТГР можна виготовити, наприклад, на підприємстві «Атоменергомашу» на заводі «Атоммаш» у Волгодонську Ростовської області, причому зробити це за технологією виготовлення корпусів російських реакторів ВВЕР-1000, що працюють зараз на багатьох АЕС, додав він.

Водень як хімічний реагент необхідний для хімічної та харчової промисловості, нафтопереробки, металургії та інших промислових виробництв. Водень набуває все більшого поширення і як екологічно чисте автомобільне паливо, а також в автономних джерелах електроенергії потужністю до кількох тисяч кіловат.

Уряд Росії раніше затвердив план розвитку водневої енергетики в країні до 2024 року, а напрям, пов’язаний з розробкою технологій атомно-водневої енергетики, включено в комплексну програму «Розвиток техніки, технологій і наукових досліджень у галузі використання атомної енергії в РФ на період до 2024 року». Йдеться про створення великомасштабного екологічно чистого виробництва водню на базі високотемпературних газоохолоджуваних реакторів.

Перший серійний електромобіль у Росії з’явиться через два роки

Перший серійний електромобіль з’явиться у РФ протягом одного або двох років, розраховує голова Мінпромторгу Денис Мантуров.

Заправка електромобіля.

” Ми припускаємо, що перший серійний електромобіль з’явиться в Росії в найближчі рік-два “, – сказав він в інтерв’ю газеті РБК. Мантуров зазначив що планується провести 730 тисяч електричних транспортних засобів в Російській Федерації до 2030 року, і до цього часу- 0 % від загального річного обсягу виробництва, або 217 тисяч автомобілів, буде на електричних батареях.

« З 2022 року для російських легкових електромобілів має запрацювати новий захід підтримки: у рамках пільгового автокредитування можна буде отримати знижку у розмірі 2 5 %, але не більше 625 тис. рублів », – нагадав він.

Раніше Мантуров говорив, що Мінпромторг вивчає можливість укладання спецінвестконтрактів (СПІК) для виробництва легкового електромобіля “Камаза” та електричної моделі компакт-класу “Автотора”.

Міністр також зазначив, що на підтримку програми з пільгового автокредитування зарезервовано 10,2 млрд рублів на 2022 рік, 13,3 млрд рублів – на 2023 і 13,5 млрд рублів – на 2024. Проте рішення щодо відновлення програми прийматиметься виходячи з ринкової ситуації .

По матеріалам журналу С.О.К.

Leave a Reply