Антигравійна плівка: захист для лакофарбового покриття автомобіля

Лакофарбове покриття автомобіля піддається шкідливим впливам багатьох факторів. Вилітаюче каміння з під колес другого авто, комахи в повітрі, пилюка, бітум з нововкладеної дороги, кислотні дощі навряд чи зроблять авто привабливішим. Швидше навпаки. Антигравійна плівка для автомобіля – простий і тривалий захист для лакофарбового покриття.

Антигравійна плівка на авто.

Що таке антигравійна плівка

Антигравійна плівка – прозорий, тонкий, гнучкий матеріал з клейовим шаром призначений для захисту лакофарбового покриття (ЛФП) автомобіля від невеликих сколів та подряпин, комах, миючих щіток, гілок дерев і таке інше . Сучасні якісні плівки виготовляються з поліуретану. Також на ринку присутні менш якісні продукти з вінілу.
Адгезійний шар виробляється в акрілового клею, який забезпечує високий коефіцієнт зчеплення з кузовними елементами і набирає максимальну міцність після 24 годин після поклейки. При необхідності плівку можна відділити, попередньо прогрівши її за допомогою фена.

Автомобіль покритий плівкою.

Зворотня сторона плівки вкрита антиадгезійним шаром (силіконізована бумага, ПЕТ, інші), який відділяється безпосередньо перед оклейкою.
Переваги використання антигравійної плівки для авто:

 • захист поверхні кузовних деталей від сколів від гравію. каміння, вандалізму;
 • бітум, пташиний послід і подібні забруднення легше видалити не пошкодивши ЛФП;
 • захист від подряпин внаслідок необережного дотику твердим предметом, дотику гілки, миття щіткою;
 • завдяки гідрофобним (покращене водовідштовхування) властивостям, волога швидше стікає з поверхні не залишаючи слідів, не затримується пилюка;
 • захист від опадів з високою хімічною активністю (актуально для промислових мегаполісів);
 • збереження зовнішнього вигляду для його успішного продажу в майбутньому;
 • повністю пропускає ультрафіолет – фарба вигорає  рівномірно на оклеєних та неоклеєних поверхнях.

Антигравійна плівка поставляється змотаною в рулон і вкладеною в тубу. Ширина в залежності від виробника від 0,5 до 2 м (найчастіше від 1,22 до 1,52), товщина плівки близько 155 мкм. На цій сторінці https://www.dstrade.com.ua/product-category/avtostajling/antigravijnye-plenki/ сайту компанії DS Trade можна переглянути найбільш популярні антигравійні плівки ТМ HELIX та AVERY.

Часті питання про антигравійну плівку

 1. Чи помітна плівка на автомобілі.
  Поліуретанова плівка прозора і має такий же глянець, як ЛФП автомобіля. Для автомобілів з матовим фінішем існує матовий захисний матеріал. Після установки плівка стає невидимою з відстані 1-3 м. Плівку практично неможливо помітити, якщо людина не знає про її наявність. Можливе часткове або повне оклеювання. В 2-му варіанті немає стиків і плівку дуже важко помітити.
 2. Чи жовтіє антигравійна плівка?
  Це не так. Якщо плівка на Вашому автомобілі пожовкла, то з упевненістю можна сказати, що вона вінілова. На жаль, деякі установники не гребують тим, що видають прозору вінілову плівку за поліуретанову. Іноді це робиться не з злого умислу, а через плутанину в самому понятті «антигравійна плівка». Ефективно захистити автомобіль від здатна тільки поліуретановий матеріал. Вінілова плівка теж надає деякий захист, вона значно поступається поліуретановій.
  Як відрізнити прозору вінілову плівку від поліуретанової? Спробуйте розірвати зразок. Вінілова плівка відразу порветься, а поліуретанова – ні.
  Деякі проблеми з пожовтінням на світлих автомобілях може створювати популярна поліуретанова плівка 3M VentureShield. Автомобілі білого та чорно кольору, обклеєні нею, потребують дуже ретельного догляду – регулярної мийки, періодичного полірування, натирання воском. Тому світлі автомобілі краще обклеювати двошаровою поліуретанової плівкою високої якості (США, Франція). Наявність додаткового верхнього шару робить її стійкою до забруднень.
  Також на ринку присутні дешеві аналоги як правило китайського виробництва). Такі можуть жовтіти.
 3. Чи залишаються на ній подряпини?
  Виникнення подряпин відбувається на будь-якій поверхні, і поліуретанова плівка не виняток. Мікроподряпини з антигравійної плівки можна видалити легким поліруванням. Поліуретанову плівку можна полірувати набагато частіше, ніж незахищене лакофарбове покриття. Полірування кузова автомобіля, обклеєного захисною плівкою, можливо робити 4-5 разів на рік. Оригінальне ЛФП тільки 3-4 рази – потім наступає помутніння.
 4. Після зняття плівки кузов змінює колір?
  Різниця в кольорі кузова при видаленні плівки – це результат обклеювання вінілової плівки. Поліуретанова плівка повністю пропускає ультрафіолет, тому кузов вигорає рівномірно на захищених і не захищених плівкою поверхнях. Хоча плівка монтується на весь період служби автомобіля, якісна плівка може бути знята в любий час без зміни в кольорі кузовних деталей.
  Вищевказане не відноситься до вінілової плівки – та за 2-3 роки може створити різницю між захищеною і незахищеною площами.
 5. Антигравійна плівка відклеюється?
  Така проблема дійсно існує якщо «відстрілювати» плівку на мийках високого тиску, не дотримуючись відстані 50см віді сопла до поверхні. Рішення проблеми – залишити невеликий запас щоб підвернути матеріал. Це виключає відстріл на автомийках.
 6. Чи залишається клей на кузові при видаленні плівки?
  Ні. Антигравійна поліуретанова плівка видаляється без найменших слідів клею на лакофарбовому покритті. Після вінілової плівки можуть залишатись плями клею. Поліуретанову плівку можна зняти своїми руками або в будь-якому спеціалізованому центрі. Попередньо потрібно нагріти плівку до температури 65°С за допомогою звичайного фена або гарячої води. Починати з куточків і видалення пройде без проблем.
 7. Антигравійна плівка вимагає спеціального догляду?
  Це неправда. Плюс поліуретанової плівки в тому, що вона не створює власнику автомобіля ніяких додаткових проблем з доглядом. Немає різниці в експлуатації обклеєного і необклеєного авто. Для найкращого вигляду антигравійної плівки рекомендується натирати її безбарвним воском. Можна використовувати той же віск, що і для незахищених елементів автомобіля.

Монтаж антигравійної плівки на автомобіль.

Єдиний мінус обробки кузова автомобіля антигравійною плівкою це додаткові фінансові витрати. Ціна на якісну плівку не низька. Але з врахуванням того, що це одноразові витрати, інвестиція не така вже й значна. Хто ж не хоче, щоб його автомобіль завжди виглядав як новенький!

Leave a Reply