Балансувальні клапани GIACOMINI: огляд лінійки 2019

Протягом 2019 року італійська компанія Giacomini анонсувала розширення лінійки балансувальної арматури. Які особливості мають балансувальні клапани Giacomini зараз і які моделі з’являться в майбутньому.

Балансувальний клапан GIACOMINI.

Giacomini R206B

Программа балансувальних клапанів ручного регулювання Giacomini відрізняється лаконічністю». Італійський виробник має, по суті, всього одну серію латунних ручних балансувальних клапанів, з деякими модифікаціями, і одну – чавунних конструкції під фланцеве з’єднання. Giacomini пояснює це універсальністю наявних моделей: «Нам не потрібно випускати різні клапани для різних функцій: регулювання, клапан-партнер, запірний клапан і так далі, оскільки в одній моделі ми поєднуємо їх всі».

Перегляньте на відео як працюють балансувальні клапани з автоматичним регулювання GIACOMINI DB.

Дійсно, балансувальний клапан Giacomini R206B, що випускається в розмірах від Ду15 до Ду50, забезпечує регулювання витрати з індикацією по градуйованій шкалі і можливістю фактичного його обчислення за допомогою диференціального манометра, що підключається до штуцерів клапана, перекриття потоку, дренаж, фіксацію настройки, а також підключення імпульсної трубки автоматичного балансування клапана при регулюванні перепаду тиску в двотрубних системах опалення (тобто роботу в якості клапана-партнера). Робочі характеристики по тиску до 25 кПа і температурі до + 120 ° С дозволяють застосовувати клапани в широкому діапазоні систем опалення, тепло- і холодопостачання. Корпус, виконаний з стійкої до вимивання цинку латуні DZR. Матеріали ущільнення дозволяють експлуатувати ці клапани також в системах водопостачання,

Конструктивною особливістю клапанів R206B є внутрішній калібрований отвір, тобто ділянка зміни витрати в клапані має фіксований перетин отвору і тому постійне значення Kv для кожного розміру клапана. Це значно спрощує попередню настройку і вимірювання витрати через спеціальні ніпелі. Тому простим аналоговим або цифровим манометром диференціального тиску можна швидко та точне вимірювання витрати через клапан – не потрібно застосування спеціального комп’ютера з великими базами даних зі значеннями Kv.

Модифікація R206B-1 – змінений, по суті, клапан «старшої» моделі R206B. Зменшення розмірів і вартості вдається досягти видаленням витратоміра з конструкції клапана: ділянки змінного діаметру для визначення фактичних витрат. Таким чином, для вимірювання витрати потрібно підключати додатковий пристрій в гідравлічний контур. Виробник коментує: «Версія компактного балансування клапана створювалася, в першу чергу, для регулювання витрати по контурах квартир в так званих горизонтальних поквартирних системах багатоповерхових будівель. У проектах зараз використовується велика кількість таких клапанів, тому важливо, щоб вартість була невелика; і в той же час застосовуються клапани відрізняються невеликими діаметрами і показниками витрати, оскільки регулюють систему опалення єдиною і кожної квартири ». Для точних налаштувань в режимах з мінімальною витратою, як відзначає виробник, була доопрацьована шкала в позиції 0-10% відкриття клапана – введена градуювання з кроком 2%. Клапан Giacomini R206B-1 випускається в розмірах Ду15, Ду20 і Ду25, що також пояснюється областю його масового застосування для поквартирного регулювання в горизонтальних системах опалення.

Giacomini R206С

Особливість автоматичного балансування клапана R206C – регулятор перепаду тиску з двома діапазонами регулювання. Це перша і єдина модель на ринку, яка має можливість перемикання робочого діапазону – низький (5-30 кПа) і високий (25-60 кПа). Вибір діапазону відбувається за допомогою перемикача, який знаходиться під регулювальною рукояткою. Принцип подвійного регулювання клапана Giacomini R206С-1 заснований на використанні пружин різної жорсткості з відповідним перемикачем. Даний принцип запатентований. Клапан призначений для автоматичної підтримки заданого перепаду тисків між подає і зворотним трубопроводом систем опалення та охолодження. Випускається в розмірах від Ду15 до Ду50, має корпус з латуні DZR, посилену мембрану збільшеної площі, що забезпечує тривалий період експлуатації і точність настройки робочого параметра. Клапан поставляється в комплекті з імпульсною трубкою для з’єднання з подає трубопроводом. Для полегшення монтажу трубки корпус мембрани виконаний поворотним. Клапан також має пару заглушених отворів для підключення диференціального манометра.

Клапан для балансування з регулюванням.

Також в 2019 році анонсована нова модель автоматичних балансувальних клапанів R206C-1. Вона випущена на додаток до «старшої» серії R206C. При розробці нової серії основним завданням було, при збереженні високих показників робочих характеристик, зменшити розміри і масу клапанів, створивши компактну конструкцію за привабливою ціною. На відміну від «старшої» серії нова модель має єдиний робочий діапазон перепаду тиску 5-30 кПа і випускається в трьох розмірах: Ду15, Ду20 і Ду25. Нові клапани також, як і основна серія, мають корпус з латуні DZR і посилену робочу мембрану. Клапани R206С-1 забезпечують функцію перекриття трубопроводу – можуть бути закриті за допомогою рукоятки, при цьому налаштування параметра перепаду тиску не змінюється.

Клапани автоматичного регулювання витрати використовуються в системах з постійною витратою (наприклад, вентиляційні установки, фанкойли з постійним потоком води і змінною швидкістю вентилятора для контролю кімнатної температури). Ці клапани обмежують витрата до заданого значення, якщо деякі споживачі закриваються і витрата у відкритих зазвичай підвищується. Також ці клапани застосовуються для підтримання сталості витрати в системах з вертикальними стояками опалення, які також в значному обсязі проектуються в Україні.

Giacomini R206A

Клапани Giacomini R206A відрізняє широкий асортимент розмірів (від Ду15 до Ду50) і діапазон підтримання сталості витрати від 0,27 до 16 м3 / год в залежності від розміру клапана. Корпус клапана виконано з латуні, має для установки ніпелі вимірювання перепаду тиску. Картридж клапана забезпечений подвійним індикатором, зі шкалами цілих значень параметрів від одиниці до п’яти і десяткових від одиниці до дев’яти для забезпечення точного регулювання витрати. Картридж можна легко очистити або замінити при необхідності, а налаштування клапана можна проводити на працюючій системі.

R206AM – «моторизована» версія автоматичного клапана, з можливістю установки керуючого мотора або електротермічного приводу з приєднувальні розміром M30 × 1,5. Застосування двохпозиційного або пропорційного сервоприводу дозволяє управляти витратою відповідно до, наприклад, тепловим навантаженням регульованої ділянки, а також повністю перекривати трубопровід.

Giacomini R206BF

Фланцеві балансувальні клапани Giacomini R206BF для ручного регулювання витрати випускаються в чавунному корпусі, з сполучними фланцями в розмірах від Ду50 до Ду300. Шток клапанів, а також дросселирующий затвор виконані з високоякісної вуглецевої сталі, що дозволяє забезпечити довговічність клапанів, і їх високі характеристики – номінальний тиск 16 бар і робочу температуру до 120 ° С. Чавунні клапани мають штуцери для зміни фактичних витрат через клапан, а показники діапазону регульованого витрати є одними з кращих на ринку.

Балансувальний клапан з фланцями.

 

На другу половину 2019 року компанія Giacomini анонсувала початок випуску нових моделей фланцевих балансувальних клапанів – автоматичного регулятора витрати, з можливістю установки додаткового сервоприводу для дистанційного керування, і автоматичного регулятора перепаду тиску. Обидві моделі передбачається випускати в розмірах від Ду65 до Ду150.

Leave a Reply