Без спалювання вугілля електроенергія не закінчується

В Великобританії вже 2 місяці не спалюють вугілля для виробництва електроенергії. Це найдовший період з початку промислової революції (з 1790 року)

Графік не використання вугілля.

Прес-служба Національної енергосистеми Великобританії повідомила, що для вироблення електроенергії вугілля не спалюється з 10 квітня – два повних місяці. Це найдовша перерва в історії країни, і нинішній травень став самим екологічним місяцем для енергетики країни. В останній раз вугілля спалювалося тільки на одній працюючій електростанції Великобританії, серед наявних чотирьох вугільних – 10 квітень 2020 року. Попит на енергію істотно знизився під час пандемії коронавируса, оскільки значно скоротилися поїздки на електротранспорті і бізнес був відправлений на карантин. Однак в останні роки попит на вугілля в Великобританії і без пандемії послідовно знижувався, в тому числі і завдяки заходам економічного характеру по стимулюванню генерації з ВДЕ.

Графік показує, скільки вугілля згоріло в Британії з 5 квітня 2020 року по 11 червня 2020 року. Від 10 квітня 2020 року він малює нульову позначку. «Точна двомісячна відмітка – це опівночі 00:00 в середу, 10 червня, яка відзначить 61 день (або 1464 години) з моменту, коли останній вугільний генератор вийшов з системи», – повідомив представник Національної електричної системи.

Падіння попиту дозволило Великобританії постачати людей електрикою, одержуваного з газу Північного моря і за рахунок генерації з сонячної енергії. Таким чином, в Великобританії мимоволі збільшилася фактична швидкість енерготранзіціі (перехід від вуглеводневої моделі енергетики на відновлювану енергію).

У Британії перший повний день без вугілля з початку промислової революції був зареєстрований 14 квітня 2017 р і з тих пір кожен рік число днів без застосування вугілля неухильно збільшувалася.

Нагадаємо, що Уряд Великобританії зобов’язалося закрити всі вугільні електростанції до 2024 року.

У квітні 2020 р Міжнародне енергетичне агентство (IEC) заявило, що в цьому році загальносвітовий попит на енергію може впасти до рекордного рівня, в тому числі і через спалахи коронавируса.

Leave a Reply