Чому іржавіє металочерепиця

Дах з металочерепиці  не повинен покриватися іржею, так як шар цинку та фарбово-полімерне покриття запобігає окисленню чорного металу. Однак в реальності це не завжди так.

Буває що на будинках, які зовсім недавно покрили профлистом або металочерепицею, видно сліди корозії. Найчастіше це відбувається через неправильний монтаж або низьку якість будівельного матеріалу. Нижче перераховані основні причини чому іржавіє металочерепиця.

Іржава металочерепиця.

Найбільш надійний спосіб убезпечити себе від покупки неякісного виробу – купувати будівельні матеріали у перевіреного продавця. Бажано, щоб він працював на ринку кілька років, мав велику базу постачальників і спеціально обладнані складські приміщення. Такий продавець не стане ризикувати багаторічною репутацією заради сумнівної прибутку, надасть кваліфіковану консультацію. Якісну металочерепицю реалізує компанія “ДахСтрой”. Сайт тут. Підприємство поставляє металочерепицю в Києві, Луцьку, Рівному.

Іржавіння через порушення правил монтажу

Оцинковані листи здатні витримати згубний вплив дощів, снігу, перепадів температури і тиску. Але і у них є межа міцності. Це відбувається через помилки, допущені при монтажі або зберіганні. Найбільш поширені помилки, які призводять раннього руйнування металу – це неправильно спроектована дах, коли вода замість того, щоб стікати, залишається на поверхні покрівлі або потрапляє під неї.

Каркас даху зроблений неправильно

Якщо не дотримані пропорції висоти і ширини покрівлі, то дощова вода буде затримуватися на поверхні даху, проникати в щілини між стиками. Тривала дія вологи викличе появу бурих точок спочатку з тильної сторони, так як з цього боку оцинковане покриття тонше, а потім, якщо не вживати ніяких заходів, він прогниє повністю.

Неправильне укладання листів металочерепиці

Листи повинні розташовуватися один над одним, щоб верхній на 5-10 см накривав нижній і на одну хвилю збоку. Якщо порушити порядок, вода буде затікати під стики і там затримуватися. Тривала дія вологи веде до окислення поверхні і появи бурих плям. Ще одна причина, чому іржавіє оцинкована покрівля – це неправильне закріплення листів або установка захисних елементів. Неправильно встановлений коник, наявність зайвих отворів або нещільне прилягання металочерепиці до обрешітки даху.

Використання болгарки

Таке будівельне пристосування ще називають кутошліфувальною машинкою. Незважаючи на існуючу думку, що вона не може зіпсувати покриття, досвід доводить зворотне. Якщо оцинкований лист має дуже товсте цинкове або поліуретанове покриття, то наслідки негативного впливу будуть не так очевидні, але там, де покриття тонке – іржа з’явиться скоро. Окислюватися почне не тільки зріз, але і бокова поверхня листа. Іржаві плями і смуги починають проявлятися з тильного боку в точках, куди потрапляли іскри від різання.
Однак і з лицьового боку можлива поява слідів окислення металу. Диск болгарки при різанні нагріває лист. В результаті захисне покриття вигорає, покривається мікротріщинами, втрачає захисні властивості. При роботі потрібно використовувати не болгарку, а спеціальні ножиці для різання металу. Також можна придбати спеціальну насадку на дриль.

Різка болгаркою металочерепиці.

Неякісні саморізи

Оцинковані листи кріпляться до обрешітки даху за допомогою саморізів. Кількість угвинчуватися елементів в середньому 7-12 штук на лист. Всі елементи кріплення: шайби і саморізи повинні мати якісне оцинковане покриття не менше 10 мкм, а шайби ще й силіконову підкладку. Якщо підкладка виготовлена ​​з гуми, то під дією перепадів температури вона почне тріскатися й обсипатися. Почне іржавіти саморіз – за ним підуть оцинковані листи покрівлі. Будь-яке порушення цілісності листа підвищує ризик появу іржі. Перевірити якість кріпильних елементів на око практично неможливо – потрібно вимагати сертифікат якості у продавця.

Правила зберігання

Захистити поверхню оцинкованого листа від іржі можна. Треба тільки дотримуватися правил експлуатації і зберігання. При порушенні умов зберігання ризик ураження корозією навіть вище, ніж при неправильній експлуатації або монтажі.

Правила зберігання:

  • Зберігати в сухому, добре провітрюваному приміщенні.
  • Чи не класти поруч з швидко ржавіючими металевими предметами. Наприклад, залізна сітка, цвяхи, інструменти без захисного покриття.
  • Не допускати потрапляння вологи, в тому числі з землі.

При транспортуванні оцинковані листи не можна гнути або вдаряти. При згинанні на поверхні утворюються мікротріщини, які не видно неозброєним оком, але згодом вони можуть стати джерелом корозії. Пошкоджені або зі слідами іржі профлисти або металочерепицю не можна використовувати в якості покрівельного матеріалу.

Низька якість оцинкованого покриття металочерепиці

Не всі виробники випускають високоякісну продукцію. Питання полягає в ціні. Чим якісніше захисне покриття – тим дорожче коштує покрівельний матеріал. У гонитві за низькою ціною, покупець часто забуває, що вигідніше зробити покрівлю раз і надовго, ніж через два-три роки її міняти.

Визначити на око чи відповідає він ДСТУ і наскільки є якісним непросте завдання, особливо, якщо немає великого досвіду роботи з листовими покрівельними матеріалами. Навіть якщо профлист має велику товщину і справляє враження великої міцності, це не означає, що він має товсте цинкове покриття. А від цього залежить термін його використання. Покупцеві потрібно вимагати у продавця сертифікат якості на товар.

При покупці потрібно орієнтуватися не тільки на ціну, але і на якість. Треба визначити, з яких чинників складається його вартість. Це може бути оригінальність візерунка або технічні характеристики матеріалу – довжина, ширина, товщина (повинна бути не менше 0,45 мм), кількість і висота хвиль (визначають міцність і гнучкість).

Правила вибору якісної металочерепиці

При виборі покрівельного матеріалу потрібно дивитися не тільки на колір і якість лицьової поверхні, але і тильного боку. Зазвичай корозія починається саме з цього боку, так як воно тонше і не має захисного полімерного покриття.

В яких умовах зберігаються оцинковані листи. В якому вони стані. Подряпини, вм’ятини і відколи неприпустимі. Вони не повинні мати слідів починається корозії. Неуважність до дрібниць під час вибору, покупки і монтажу покрівлі призводить до того, чому іржавіє дах з металочерепиці. На обрешітку укладають вже уражений іржею матеріал, а погода просто продовжить ці процес. Руйнування можуть виникнути як з вини виробника, якщо він використовував низькоякісну сировину, так і з вини будівельника, якщо той допустив помилки під час зберігання.

Що робити, якщо дах іржавіє

Навіть дуже якісне покриття не гарантує повного захисту від корозії. Навіть зроблена з якісного матеріалу, іржавіє оцинкований дах. Що робити в такій ситуації – це залежить від площі і глибини пошкоджень. Якщо матеріал прогнив настільки, що видніються дірки або він розсипається при дотику, то покриття потрібно змінити повністю. При незначних пошкодженнях, коли видно тільки невеликі точки або смуги, то дах можна відремонтувати.

Під ремонтом мається на увазі очищення від іржі та фарбування. Очищення механічним способом неприпустима, щоб не зішкребти цинкове покриття. Для виконання ремонтно-малярних робіт використовують спеціальний розчин і суконку. Після цього, поверхню покривають ґрунтовкою і фарбою (підійде емаль по металу).

Іноді іржавіє не саме профлист, а тільки головки шурупів і шайби. У такому випадку їх потрібно вигвинтити, обробити отвори розчином для очищення від іржі і встановити нові. Вставляти потрібно в ті ж отвори.

Яким би якісним ні покрівельний матеріал, рано чи пізно настає момент, коли він приходить в непридатність. Оцинкований дах з металочерепиці теж з часом починає псуватися. Барвисте покриття обсипається, покривається іржею. Якщо будівельник не допускав серйозних помилок при зберіганні і монтажі, а матеріал дійсно якісний, то оцинкована дах прослужить більше 10 років. Однак якщо він виявиться низькосортним, то міняти дах доведеться вже через 2-3 роки. Тому вибирати і купувати покрівельний матеріал тільки у тих компаній, продукція яких відповідає стандартам.

Leave a Reply