Cонячні кремнієві пластини стандарту М10 (182 мм) можуть стати стандартом

Сім китайських компаній з випуску сонячних модулів і їх компонентів опублікували спільну заяву, в якому закликають всю галузь прийняти новий формат сонячних кремнієвих пластин М10 (182 мм) в якості загальногалузевого стандарту.

Кремнієві пластини.

До ініціативи приєдналися сім компаній: JinkoSolar, Canadian Solar, JA Solar, LONGi, Runyang Yueda Photovoltaic Technology, Lu’an Solar Technology і Zhongyu Photovoltaic Technology. Як ми бачимо, з першої п’ятірки найбільших світових виробників сонячних модулів звернення підписали чотири.

Ще в 2018 році пластини M2 розміром 156,75 мм були фактично галузевим стандартом, на них припадало понад 90% світового ринку. Однак поступово виробники розгледіли переваги більших пластин, почали збільшувати формати, намагаючись виділитися на ринку, стати законодавцями мод, встановлювати галузеві стандарти. На ринку з’явилися великоформатні модулі потужністю понад 500 Вт.

За відсутності єдиного стандарту компанії-виробники модулів і елементів стали використовувати пластини різних розмірів, що привело до збільшення виробничих витрат по всьому ланцюжку поставок в галузі, включаючи пластини, осередки, модулі та допоміжні матеріали, такі як скло. Споживачам сонячних модулів стало все важче орієнтуватися в технологічних нюансах, процеси проектування установки фотоелектричних систем також ускладнилися. Це також сприяло зростанню кінцевих витрат.

Для ефективного вирішення цих проблем підписанти виступають за створення стандарту кремнієвих пластин – M10 – з геометричним розміром 182 мм x 182 мм. «Це оптимізує використання ресурсів і сприятиме подальшому здоровому розвитку фотоелектричної галузі».

Компанії закликають галузевих партнерів і колег «підтримати цю ініціативу і використовувати кремнієві пластини стандартного розміру M10 (182 мм x 182 мм) при розробці кремнієвих пластин, осередків і модулів нового покоління, тим самим сприяючи створенню єдиного ланцюжка поставок і стандартизації виробництва обладнання та споживчих додатків для всій галузі ».

Цікаво, пропонований формат М10 сьогодні не представлений на ринку. Можна сказати, що компанії пропонують конкурентам компроміс: ми відмовляємося від своїх нинішніх форматів, і всі разом робимо нове.

Очікувано, серед підписантів відсутня китайська Zhonghuan Semiconductor, яка в 2019 році представила кремнієву пластину гігантського розміру М12 «Kwafoo» – 210 мм х 210 мм, і яка вже встановлюється в ряді «надпотужних» сонячних модулів.

Слід зазначити, що перехід на формат М10 потребують значної модернізації устаткування для багатьох виробників, і невеликим компаніям це буде зробити нелегко. Тому нинішня ініціатива китайських гігантів може сприяти подальшому зростанню концентрації виробництва в сонячної індустрії.

Leave a Reply