Еко-горілка буде боротись з глобальним потеплінням

Пляшка еко-горілки вартістю $ 65 видаляє вуглекислий газ з повітря. Як повідомляє один з засновників компанії Air Co. Грегорі Костянтин, пляшка вуглецево-негативної горілки Air Co. поглинає з атмосфери стільки вуглекислого газу, скільки вісім дорослих дерев. «Іншими словами, кожна пляшка видаляє один фунт вуглекислого газу з повітря протягом всього свого життєвого циклу», – каже Костянтин.

Пляшка горілки Air Co.

Горілка по 65 доларів за пляшку об’ємом 750 мл, складається тільки з двох інгредієнтів:

  • вуглекислий газ (це і є парниковий газ)
  • вода

Це не схоже на традиційну горілку, яка зазвичай проводиться шляхом зброджування кукурудзи, картоплі, жита і пшениці. Виробництво звичайної пляшки горілки призводить до утворення близько 13 фунтів парникових газів. Продукт Air Co. є вуглецево-негативним і кожна вироблена пляшка видаляє фунт вуглецю з повітря.

Air Co. стверджує, що її запатентована система для перетворення вуглецю з повітря в чистий етанол працює з використанням відновлюваної сонячної електроенергії.

Цей процес схожий на фотосинтез в природі, коли рослини дихають CO2 , але це відбувається більш ефективно. Рослини поглинають воду і використовують енергію сонячного світла для виробництва таких продуктів, як цукор, і для виробництва інших більш цінних вуглеводнів, причому кисень є єдиним побічним продуктом. “Те ж саме і з нашим процесом: єдиним побічним продуктом є кисень”, – пояснив співзасновник компанії Стаффорд Шихан.

Технологія Air Co. розщеплює воду на водень і кисень, а потім з’єднує водень з вуглекислим газом, який створює алкоголь і воду, виділяючи в атмосферу тільки кисень. Вода видаляється з суміші дистиляцією, залишаючи після себе чистий спирт. У Air Co., в якій в даний час працюють дев’ять співробітників, заявляють, що її горілка також не містить домішок і сивушних масел, які можуть залишитися після традиційного виробництва горілки.

Отримання етанолу для виробництва традиційної горілки полягає в процесі ферментації зерна. Щоб зробити це звичайним способом, алкогольні компанії повинні обробляти тисячі акрів землі під кукурудзу, картопля або пшеницю. За даними Мічиганського університету, на частку продуктів з зерна припадає 3% парникових газів від споживання продуктів харчування в домашніх господарствах США.

Система конверсії вуглецю Air Co. отримала нагороди від НАСА, Організації Об’єднаних Націй і є одним з п’яти фіналістів глобального конкурсу XPRIZE вартістю 20 мільйонів доларів США (найбільшого в світі конкурсу технологій ефективного поглинання вуглецю). Крім того, обладнання Air Co. працює не на газі, а на сонячних батареях, розташованих на даху сусіднього заводу.

Згодом підприємці планують зайнятися виготовленням парфумерії та інших популярних продуктів, для виробництва яких застосовується етанол.

Leave a Reply