Енергозберігаючі котли опалення

Енергозберігаючі котли опалення
Енергозберігаючі котли опалення

Ні для кого не секрет, що основним показником затишку в приміщенні є його температурний режим. Саме комфортну температуру забезпечує опалювальна система будинку. В сучасності можна часто побачити такі варіанти, як використання електричної енергії для опалення. Це ефективний спосіб опалення житла, до того ж, – безпечний з екологічної точки зору. Однак такий спосіб – вельми витратний, він створює навантаження на електричну мережу, та й, до того ж, залежить від електропостачання. Саме тому все більш поширеними стають такі пристрої, як енергозберігаючі котли опалення.

У чому полягає принцип роботи

Останні роки увінчуються для опалювальних систем тим, що фахівці кажуть, що саме енергозберігаючий котел опалення – то пристрій, який здатний дати якісне опалення, при цьому економлячи ваші ресурси і витрати на них. Адже через те, що ціни на ресурси постійно підвищуються, це змушує споживачів замислюватися над способами економії. Власники приватних і заміських будинків починають цікавитися альтернативними джерелами тепла, що часом може привести їх до великих витрат.

Величезну популярність енергозберігаючі котли опалення отримали, насамперед, завдяки простоті установки, адже монтувати їх можна на будь-якому об’єкті з електрифікацією.

Привабливі для користувачів також простий пристрій і вражаючий дизайн цих апаратів. Використовувати їх не тільки в приватних будинках і котеджах, але і в квартирі – причому, вписуються вони в будь-який інтер’єр.

Варто зауважити, що енергозберігаючі котли отримали своє широке поширення ще й через те, що їх дуже просто встановлювати – та й монтувати такий котел можна на будь-якому об’єкті, який має електрифікацію. Економія енергії з енергозберігаючими котлами опалення, якщо порівнювати з тенів, досягає 30 відсотків.

Такі котли поділяються умовно на такі види:

Варто зауважити, що всі названі види працюють практично однаково. Різниця полягає тільки в тому, як електрика перетворюється в тепло.

Енергозбереження досягається завдяки наступним нюансам:

  • Інерція нагріву зменшена в кілька разів;
  • Фізика процесу перетворення електричної енергії в теплову;
  • Плавний старт;
  • Використання автоматичного контролю температури носія тепла і повітря;
  • Двотрубна система, яка має ефективні радіатори;
  • Простота конструкції з використанням найсучасніших матеріалів;
  • Ефективність і надійність функціонування.

Вибираємо економний електричний котел

Існує кілька аспектів, які слід враховувати, коли ви хочете вибрати економічні котли опалення:

Площа місця монтажу і розміри самого котла. Варто зауважити, що основною характеристикою енергонезалежного котла, як, власне, електричних котлів, є екологічна безпека. Приміщення окреме такого котла не знадобиться, тому монтаж не забере у вас багато часу і не забере багато сил.

Дизайн. Економні котли опалення енергозберігаючого типу є не тільки красивими на вигляд і придатними інтер’єру. Це ще й ергономічні прилади, які, до того ж, працюють безшумно.

Продуктивність. Звичайно, при виборі котла опалення важливий момент – це не тільки його безпеку, а й коефіцієнт корисної дії. Електричний енергозберігаючий котел оснащений автоматикою, яка і зберігає енергію. Працює така автоматика «за запитом». Тобто, вона буде виробляти саме таку кількість тепла, скільки запросить певна кімната. Тут не буде некерованою інерції

Схема індукційної системи нагріву
Схема індукційної системи нагріву

нагрівання. ККД такого котла становить майже 100%, звичайно це значення колишеться в межах 97-98%.

Функціональність котла. Величезна перевага, яку надають енергозберігаючі котли, – це миттєве підігрівання рідини, яка надходить в камеру. Саме ця властивість і є визначальним ефективності. Також пристрій може включати різні додаткові функції, від наявності яких залежатиме їх вартість.

Гарантія від виробника. Як і економічні дизельні котли опалення, енергозберігаючі котли гарантують відсутність шкідливих викидів у навколишнє нас середовище. Такий пристрій прослужить вам надійно і ефективно більше 30 років.

Виробники. На сьогоднішній день можна зустріти не тільки відомих іноземних виробників опалювальної техніки, а й вітчизняні компанії, які вже встигли завоювати широке поширення. Такими марками є: Галан, EnergoLux, Савитр та ін. Вони надають споживачам широкий вибір опалювальної техніки, серед якої – і якісні енергозберігаючі котли.

Що потрібно знати перед покупкою

Придбання опалювального обладнання, яке береже енергоресурси, допоможе вам істотно заощадити електричну енергію. Однак все-таки кілька нюансів слід пам’ятати, коли ви купуєте такий котел.

Слід обов’язково враховувати такий параметр, як площа приміщення. На 1 квадратний метр має припадати приблизно 0,1 кВт потужності.

Крім цього, вибір котла залежить також і від того, наскільки часто ви будете використовувати котел. Наприклад, якщо експлуатація буде сезонна, щоб підтримувати температуру +, підійдуть енергозберігаючі котли, які володіють стандартними функціями. А якщо ви будете проживати в цьому приміщенні постійно – то краще вивчити пропозицію різних моделей котлів, функціонал яких розширено. Крім того, важливим пунктом є вибір відповідної для вас автоматики. Електронні або механічні пристрої управління також краще вибрати для себе ще перед придбанням котла.

Leave a Reply