Як працює мембранний насос

Мембранні насоси широко використовуються в багатьох галузях промисловості і можуть обробляти дуже широкий спектр агентів.

Як працює мембранний насос

Мембранні насоси відносяться до категорії “об’ємних” насосів, оскільки їх витрата не сильно залежить від тиску нагнітання (або тиску), з яким працює насос (при заданій швидкості насоса). Мембранні насоси можуть перекачувати гази, рідини з низькою, середньою або високою в’язкістю, а також рідини з великим вмістом твердих речовин. Вони також можуть працювати з багатьма агресивними хімічними речовинами, такими як кислоти, тому що вони можуть бути побудовані з різних матеріалів корпусу і діафрагм.

Мембранний водяний насос використовує ті ж принципи, що і циліндри двигуна вашого автомобіля. Всередині насоса знаходиться діафрагма, або мембрана, виготовлена з гуми або пластику. Коли діафрагма згинається, тиск усередині насоса знижується, що втягує агент. В залежності від вашого мембранного насоса, діафрагма може використовувати різні методи згинання. Коли діафрагма вигинається назад, рідина виштовхується з насоса в іншу сторону. Таким чином мембранний насос продовжує втягувати і виштовхувати рідину, що перекачується. Більшість агрегатів оснащені зворотним клапаном, щоб рідина не текла у зворотному напрямку.

Мебранний насос в розрізі.

Ще одна корисна аналогія, яка допомагає зрозуміти, як працює мембранний водяний насос, – це погляд на діафрагму у вашому тілі. Ці насоси працюють за принципом, аналогічним до того, який використовує ваше тіло при диханні. Ваша діафрагма-це м’яз під легкими, яка скорочується, примушуючи ваші легені розширюватися. Коли вони розширюються, тиск повітря в ваших легенів зменшується. У результаті виходить вдих. Коли ваша діафрагма розслаблюється, ваші легені стискуються, і ви видихаєте повітря назад. Аналогічно, діафрагма всередині цих насосів приводить рідину в рух і назад, за винятком того, що рідина не виходить таким же чином, як вона увійшла.

Одним з переваг мембранного насоса є його здатність обробляти широкий спектр рідин, навіть дуже в’язких. Мембранні насоси універсальні, тому що вони здатні працювати стабільно добре, навіть коли вони перекачують проти великого тиску, або того, що називається напором нагнітання. Вони також можуть бути відмінним вибором для перекачування їдких хімічних речовин, так як діафрагма може бути виготовлена з матеріалів, які не вступають в хімічні реакції, таких як тефлон.

Мембранні насоси можуть приводитися в дію стиснутим повітрям, причому повітря знаходиться з однієї сторони мембрани і ізольоване від перекачуваної рідини. Інші можуть використовувати електричні двигуни або інші механічні засоби переміщення діафрагми.

В Україні таке насосне обладнання представлене досить широко. Наприклад, мембранний насос від бенду SEKO, M PUMP можна знайти в лінійці компанії «Дозуючі технології».

Leave a Reply