Як тримати чистою воду в басейні

Здоровий спосіб життя, прагнення до більшого комфорту робить все більш популярними такі споруди, як бассейн. Але його потрібно не тільки побудувати, але й підтримувати в ньому воду на якісному рівні.

 

Що відбувається з водою в вашому басейні?

Це найважливіше питання для всіх власників басейнів. Раніше для багатьох басейнів не застосовувалася фільтрація води, власникам доводилося міняти воду в басейні у міру її забруднення. Зміна води в басейні є трудомісткою операцією і часто басейнаи експлуатувались з каламутною водою.

Сьогодні власники басейнів висувають високі вимоги до гігієни, хочуть мати кристально чисту воду в своєму басейні і при цьому докладати мінімум зусиль. Ці завдання вирішуються за допомогою фільтрації і хімічної обробки води.

  1. Біологічне забруднення води
    Вода забруднюється мікроорганізмами, які можуть потрапляти з повітря або надходити в воду з тіл купальників. Ці паразити швидко розмножуються в теплій, стоячій воді. У такій воді також можуть з’являтися водорості, які надають воді зелене забарвлення.
  2. Дощ і вітер можуть приносити пил, листя і насіння рослин, які також забруднюють
    воду і роблять її каламутною.

Вирішення проблеми

Чистоту та гігієну соди в басейні підтримують виконуючи такі операції:

  • Витримка вмісту хлору на потрібному рівні для того, щоб знищити мікроорганізми завдяки його дезінфікуючій ді. Для цього також можуть використовуватися і інші хімічні речовини, наприклад, йод, бром озон і іонообмінні смоли. Дезінфікуючі засоби на основі хлору зазвичай є найбільш економічними.
  • Для видалення з води зважених частинок користуйтеся фільтрувальним сачком

Чистка басейну.

Рівень PH в басейні

Величина PH є індикатором кислотності або лужності води. Нейтральне значення рН – 7.0. Середа з PH в діапазоні від 0 до 7 є кислою, а середовище з PH в діапазоні від 7 до 14 є лужним. Нормальний рівень PH для води в басейні лежить в діапазоні від 6,8 до 8,4.

Про важливість значення PH

Ідеальний рівень PH в басейні від 7,2 до 7,6.

У воді басейну повинен бути достатній вміст хлору. Це необхідно для того, щоб знищить в ній шкідливі мікроорганізми. Дезінфікуюча дія хлору буде ефективною, якщо значення РН знаходиться в діапазоні від 7,2 і 7,6.

Існують й інші причини, через які значення PH має бути в нормі. Якщо рівень РН вище 7,6, то в воді будуть випадати в осад солі кальцію, що призведе до помутніння (особливо при використанні жорсткої води). В цьому випадку вода матиме молочний колір і зменшується швидкість її фільтрації води. Це також може привести до утворення відкладень на стінках басейну і на встановленому в басейні обладнанні.

Якщо РН нижче 7.0, то вода має високу корозійну активність і може викликати подразнення очей і слизової оболонки. Такий рівень РН також негативно позначається на стані металевих конструкцій басейну.

Цілком очевидно, що якість води в першу чергу залежить від підтримки PH на потрібному
рівні.

Хлор

Стандарти, що визначають зміст вільного хлору у воді басейну, в різних країнах різні. Зазвичай необхідний його вміст лежить в діапазоні від 0,2 до 0,6 частин на мільйон (від 0,2 до 0,6 міліграма на літр).

Залишковий хлор

Навіть після фільтрації води в ній залишається якась кількість бактерій, які повинні бути знищені за допомогою дезинфікуючої дії хлору, який діє на бактерії у вигляді хлористої кислоти. Для знищення нових бактерій, які вносяться в воду купальниками або потрапляють з атмосфери, в воду додається додаткова кількість хлору (на додаток до того кількості, яка необхідна для знищення бактерій і окислення органічних речовин). Цей хлор, який присутній у воді у вигляді хлористої кислоти, називається вільним або залишковим хлором.

Фільтрація

Дуже важливо, щоб фільтрація води в басейні супроводжувалася її хімічною обробкою.
Ці два процеси взаємно доповнюють один одного.

Вода всмоктується з зливних отворів, розташованих на дні басейну і з скімерів, встановлених на рівні поверхні води в басейні, а потім подається за окремим трубопроводом в насос фільтра. Насос прокачує її через пісочний фільтр для басейну. Після фільтрації вода повертається зворотні форсунки, розташовані на протилежному боці від скімерів та зливних отворів.

Як працює фільтр для басейну.

Вода надходить у фільтр зверху, проходить крізь фільтраційний шар кварцового піску, який затримує зважені у воді тверді частинки. Для видалення частинок, затриманих фільтром, пісок у фільтрі необхідно періодично промивати. Це виконується за допомогою пропускання через фільтр потоку води в зворотному напрямку, і зливу цієї води в дренажний колектор.

В першу чергу, якісні фільтри для басейну виробляють європейські компанії. Це бренди AquaViva (Турция) Ariona Pools, IML, AstralPool (Испания), Pentair Water (Бельгия). Переглянути перелік, підібрати фільтр можна на сайті Green Hol.

Leave a Reply