Як вибрати дахові сходи

Для підйому на горіще або мансарду призначена спеціальна конструкція – дахові сходи. Як вибрати цей елемент будинку та на що звернути увагу?

Дахові сходи

До вибору дахових сходів потрібно ставитись максимально відповідально. Це не якась там шафка чи поличка. Окрім естетики та комфорту, дуже важливо, чи не головне, щоб дахові сходи були безпечні.

Виробники такої продукції пропонують велику кількість різноманітних  моделей з продуманою конструкцією та міцних  матеріалів. Наприклад, купити дахові сходи в Україні можна в компанії ARBUD. Інтернет-магазин пропонує велику кількість моделей з різними технічними характеристиками, доставкою до покупця.

Що пропонує сучасний ринок? Як вибрати дахові сходи в свій будинок.

Тип сходів

Є три основні варіанти дахових сходів по конструктивному виконанню – стаціонарні, складні, приставні та розсувні.

Стаціонарні

Стаціонарні сходи прийнятні будівель з достатньо великою площею. Для них володарю прийдеться виділити 2-6 квадратних метрів в залежності від конструкції. Вони можуть бути прямими (“гусячий крок”), маршовими поворотними або прямолінійними, гвинтовими та інше.

Стаціонарні дахові сходи.
Стаціонарні сходи це самий надійний варіант з позиції безпеки та зручності. Проте вартість такої конструкції також буде найвищою.

Складні

Складні сходи це ергономічний і недорогий варіант організації шляху на горище чи мансарду. Вони складаються та ховаються за люком після чого останній підіймається і фіксується в коробі.

Складні сходи.
Для ручного розкладання потрібен спеціальний шест за допомогою якого люк розблоковується та сходи опускаються вниз. Є моделі з автоматичним розкладанням, але вони коштують значно дорожче.

Розсувні (телескопічні)

Телескопічні сходи – підвид складних, але спосіб складання таких дещо інший. Секції послідовно задвигаються без залому. Ними легше користуватись і вони займають мінімум місця. Найчастіше їх виготовляють з алюмінію, тому вони легкі і не створюють велике навантаження на перекриття.

Телескопічні сходи.

Приставні

Приставна драбина це найбільш дешевий і найменш безпечний варіант. В неї зазвичай немає поручнів. До того ж її потрібно десь зберігати та доставляти до місця підйому, що створює додатковий дискомфорт. Є ризик пошкодити лицювання в кімнаті.

Матеріал

Основними матеріалами для сходів є дерево та металл (сталь чи алюміній). Металеві сходи міцні та довговічні, проте важчі та дорожчі. Вироби з дерева дешевші, краше вписуються в інтер’єр приміщення.
Випускаються також комбіновані конструкції, деталі яких виробляються з металлу, дерева, пластика. Незалежно від того з якого матеріалу будуть сходи, їх розрахункове навантаження повинно бути більшим наж вага користувачів. І бажано з запасом.

Висота

Висота сходів це головний параметр, який розраховується в залежності від висоти стелі. Стандартна висота – до 285 см, зменшена – до 265 см, збільшена – до 335 см. Розкладні сходи більшої висоти робити не рекомендується, оскільки важко забезпечити достатню жорсткість і, відповідно, безпечність для користувача.
В багатьох моделях є можливість скоротити довжину сходів, що дає можливість “підігнати” їх під власні потреби.

Розмір короба

Важливий параметр для дахових сходів – розмір короба. Він може вже бути або його потрібно влаштувати. Стандартні розміри короба – 120х60, 120х70 см. Є моделі міні – 80×70 і 80х60 см. Бажано, щоб отвір у стелі був на 1-2 см більше, нуж розмір короба. Тоді монтаж пройде без особливих труднощів.

Якщо розмір отвору в стелі не дозволяє вибрати стандартні сходи, можливо замовити їх з унікальними розмірами. Але в такому випадку збільшитися термін і вартість поставки.

Розмір марша

При виборі сходів варто звернути увагу на розмір маршу. Він повинен бути таким, щоб забепечити комфортний підйом, займати якнаменше місця. Висота ступенів повинна відповідати кроку користувачів. При виборі конструкції варто враховувати частоту користування сходами.
При виборі можна маніпулювати такими середніми показниками

  • кількість ступенів – від 13 до 16
  • ширина сходів близько 65 см
  • глибина ступеня від 15 до 22 см.

Відстань між сходинками відповідає оптимальній ширині кроку, в готових конструкціях зазвичай вона складає 19,3 см. Площина ступенів повинна бути паралельна підлозі, забезпечуючи стійкість ніг. Дані параметри є найбільш оптимальними для комфортного і безпечного розміщення ніг при підйомі і спуску.

Безпека

Виробники дахових сходів вказують безпекові параметри. Головна з них допустиме навантаження. Також варто передбачити наявність поручнів, оособливо якщо ними будуть користуватись літні люди, діти. Купити дахові сходи найкраще у відомих вирбників, які проводять необхідні випробування та дослідження для забезпечення безпеки своїх виробів. До таких відносяться бренди OMAN, FAKRO, DOCKE та інші.

Leave a Reply