Як забезпечити високу герметичність систем повітроводів?

Витік повітря через негерметичність з’єднань повітропроводів – одна з найдорожчих втрат при експлуатації систем вентиляції.

Герметичний фланець повітропровода.

Витік означає зниження тиску в системі, теплові втрати, завищення характеристик вентиляторів та іншого обладнання на етапі проектування для компенсації втрат і додаткові затрати праці на етапі монтажу. Все це, в свою чергу, веде до значних фінансових втрат для кінцевого користувача, а для монтажних і проектних організацій може означати втрату перспективних проектів і навіть репутації. Як уникнути такого результату, забезпечуючи високу герметичність систем повітроводів? Про це розкажуть фахівці компанії Неватім в статтях про технології інтегрованого фланця TDC III.

У Росії використовуються два стандарти, що регулюють герметичність повітропроводів і їх з’єднань. Перший з них – державний СНиП 3.05.01-85, який встановлює два «класу щільності» – «нормальні» ( «Н») з допустимою витоком до 1,61 літрів в секунду на квадратний метр поверхні системи (л / с / м²) і «щільні» ( «П») – до 0,53 л / с / м². Другий – це європейський стандарт Eurovent 2.2, який встановлює чотири класи щільності: «A» – до 1,35 л / с / м², «B» – до 0,45 л / с / м², «C» – до 0,15 л / с / м², і «D» – до 0,05 л / с / м².

Довгий час повітроводи високого класу щільності ( «П» або «В», «С») використовувалися тільки на об’єктах, де підвищені втрати повітря не припустимі по ГОСТу. Але сьогодні сучасні технології виробництва швидко змінюють цей стереотип, надаючи значні вигоди від використання високогерметичних повітропроводів в проектах будь-якого типу і масштабу. Все частіше фахівці галузі вважають за краще повітроводи високого класу щільності, розуміючи, що це не дорога забаганка, а необхідний вибір.

Однак серед величезної кількості виробників є всього лише кілька компаній, готових запропонувати повітроводи високого класу щільності ( «В і С»), випускати їх у великих обсягах і в автоматизованому режимі.

Компанія Неватім вже більше 7 років випускає прямокутні повітроводи та фасонні елементи класу щільності «С» по стандарту Eurovent 2.2. Така якість виробів досягається завдяки технології інтегрованого фланця TDC III, при якій герметичність виробів перевищує у 8 разів параметри стандартних повітропроводів з шинореечним з’єднанням. Типові втрати повітря при шинореечному з’єднанні складають приблизно 1,13 л / с / м² (що відповідає класам «Н» і «A»), коли інтегрований фланець TDC III скорочує втрати до 0,13 л / с / м².

Щоб випускати прямокутні повітроводи з інтегрованим фланцем TDC III в максимально короткі терміни, Неватім використовує автоматизовану лінію американської компанії FORMTEK (FORMTEK FABRIDUCT), аналогів якої немає в Росії. А якщо точніше, то в нашій країні є тільки дві автоматизовані лінії, здатні випускати повітроводи з інтегрованим фланцем TDC III, і обидві належать компанії Неватім: одна стоїть на основному виробництві в Новосибірську, інша – в Єкатеринбурзі.

В чому ж полягає унікальність технології інтегрованого фланця TDC III від Неватім?

Для початку уточнимо, що таке фланець. Під фланцем повітропроводу зазвичай розуміють кріпильний бічний елемент, спеціалізовану деталь з отворами для болтів або шпильок. Фланці служать для герметичної стикування прямокутних каналів системи повітропроводів і найчастіше виготовляються з металевого куточка або «шинорейки».

Інтегрований фланець TDC III – один з варіантів фланця, однак, на відміну від звичайного, є продовженням прямокутного повітроводу, виготовлений з того ж листового металу, з цільної заготовки, загнутої по краях і зчепленої за допомогою спеціальних куточків. Саме ця особливість повітропроводів Неватім є ключовою для досягнення високої герметичності системи, але далеко не єдиною.

Leave a Reply