Які труби для опалення краще?

Які труби для опалення краще
Які труби для опалення краще

Будь-який тип труби буде хороший тоді, коли він буде на своєму місці. Питання, які труби краще для опалення, напевно, завжди залишиться актуальним. Труби для систем опалення можуть бути наступних типів:

  • Мідні труби;
  • Труби з нержавіючої сталі;
  • Пластикові труби;
  • Сталеві труби;
  • Труби з металопластику.

Давайте розберемося, який трубою робити опалення саме вам, які труби для опалення вибрати буде найоптимальнішим варіантом.

Сталеві труби для системи опалення

Сучасні труби для опалення зі сталі використовують для організації опалювальних систем вже не перший десяток років. Їх хороші експлуатаційні характеристики перевірені часом. Майстри цінують труби з такого матеріалу за те, що вони володіють довгим терміном служби і вважаються досить надійними. Такі труби здатні витримати дуже високі температурні режими, досить високий робочий тиск.

Коли ви замислюєтеся про те, які труби краще для опалення, слід пам’ятати, що система опалення із сталевих труб досить надійна, але в той же час, не відноситься до категорії дешевих і не зовсім технологічна.

Такі труби не дуже просто сховати від очей, тому у дизайнерів вони викликають аж ніяк не позитивні емоції. Ще одним мінусом сталевих труб є той факт, що монтаж опалювальної системи зможе здійснити тільки досвідчений зварник.

Види труб для опалення зі сталі виправдані в тому випадку, якщо їх використовують там, де потрібна висока міцність або великі діаметри. Ще, як варіант, такі труби будуть вдалим рішенням, якщо в квартирі необхідно змінити старі труби із заліза.

 

Пластикові труби

Серед переваг таких труб можна виділити довгий термін служби труб опалення, невелику вагу, простоту в монтажі і невисоку вартість. Такі труби виділяються досить широким дизайнерським спектром.

Однак слід пам’ятати про те, що такий матеріал, як пластик, може відрізнятися своїми хімічними складами. У кожного складу є свої характеристики і свої особливості застосування.

Перед тим, як як вибрати труби для опалення та придбати труби з пластику, краще попередньо проконсультуватися з фахівцем в даній області.

Також такі труби мають досить високим коефіцієнтом лінійного теплового розширення. Це означає, що при подачі теплоносія високої температури такі труби можуть удлиниться або в деяких місцях зігнутися. Бували такі ситуації, коли пластикові труби, прокладені в стінах будівлі, через процеси розширення видавлювали пласти штукатурного шару. Якщо будуть встановлені досить довгі прольоти, то буде потрібно передбачити теплові компенсатори.

Крім того, у пластикових труб є й інші недоліки. Коли будете робити вибір труб для системи опалення, слід врахувати і це. Такі труби не здатні згинатися, тому якщо буде необхідний вигин, то доведеться придбати куточок, а вигин може бути не один. До того ж, це виглядає не надто красиво. Також це може викликати деякі труднощі в процесі монтажу. Такі труби, також як і фітинги для них, мають досить великі розміри. Це теж виглядає не дуже естетично.

Навіть якщо ви вже розібралися, які труби потрібні для опалення, пам’ятайте, що якість установки пластикових і будь-яких труб, в першу чергу, залежить від людського фактора.

Якщо монтажник не володіє належним професіоналізмом, він може перегріти трубу, що під час вставки труби в фітінг прохідний отвір або зменшиться до неприпустимого розміру, або може навіть повністю перекритися.

 

Труби з металопластику

Що являють собою металопластикові труби? І якими трубами зробити монтаж опалення? По суті – це алюмінієві вироби, які мають стінки завтовшки в 0,1 мм, а із зовнішньої й внутрішньої сторони у них є поліетиленова оболонка. Всі верстви таких труб склеєні між собою досить надійно і міцно. Такі труби можна легко зігнути і вони будуть довгий час тримати необхідну форму.

Як показує порівняння труб для опалення – єдиний мінус металопластикових труб полягає в тому, що металеві фітинги, які їм потрібні, коштують досить дорого. Також необхідно остерігатися підробок, яких на ринку дуже багато. Найкраще купувати подібні вироби в спеціалізованих магазинах. Те, скільки коштують труби для опалення в таких магазинах, може бути і більше, однак ви будете впевнені в якості.

Якщо вам пропонують недорогі металопластикові труби, то швидше все це підробка. Даний матеріал для опалювальних систем входить в найдорожчу цінову категорію.

 

Мідні труби

Коли ви думаєте, які вибрати труби для опалення, варто приділити увагу мідним. Якщо порівнювати мідні труби з пластиковими, то перші мають цілу низку переваг. Найбільше їх цінують за універсальність, так як вони підходять не тільки для систем опалення, а й для газових магістралей, і для систем водопостачання. Таким трубах не страшна вода з високим вмістом хлорки.

Якщо на пластикові труби деякі домішки діють вельми згубно, то на мідні труби вони надають навіть позитивний вплив. Утворюється невеликий наліт, який служить одночасно і захисним шаром такого матеріалу. Мідні труби мають тривалим терміном служби. Вони здатні прослужити від 50 до 100 років.

Є у мідних труб і деякі недоліки, і коли ви задумалися, яку трубу використовувати для опалення, слід їх врахувати.

Зварювання таких труб представляє непростий процес. Для цього потрібно не тільки досвідчений фахівець, але і спеціальне обладнання.

Мідні труби зазвичай з’єднуються шляхом пайки або за допомогою прес-фітингів. Прес-фітинги мають гумове кільце, яке з часом висохне і тоді відбудеться розгерметизація.

Мідні труби для опалення
Мідні труби для опалення

Ще одним недоліком таких труб є їх досить висока вартість.

Мідні труби не вийде комбінувати з іншими матеріалами, і це, безсумнівно, теж мінус. Також такі труби бояться впливу електрохімічної корозії.

 

Труби з нержавіючої сталі

Система опалення з труб з нержавіючої сталі вважається самою довговічною – в деякій мірі це кращі труби для опалення. Такі труби здатні витримати високий робочий тиск, вони відрізняються прекрасним сучасним дизайном, вони не здатні змінити хімічний склад теплоносія, а також не бояться корозійного впливу.

Монтаж таких труб як всередині стіни, так і зовні, дуже легко призвести. Проте всі переваги труб з такого матеріалу зводяться нанівець через їх високу вартість.

Якими трубами краще зробити опалення, вирішувати вам, – однак можна в даному випадку отримати консультацію фахівця. Так ви зробите правильний вибір труб для опалення.

Коментарі 1

Leave a Reply