Котли FRISQUET ручної збірки: чому варто вибрати саме такий?

Одним з головних трендів 2020 року фахівці називають бажання покупця одержувати продукти, що дозволяють виділитися з натовпу. Прагнення до індивідуальності підносить на вершину моди ручну збірку, якій віддають перевагу при виборі не тільки одягу, але і техніки для облаштування будинку. Опалювальні котли, пральні машини, холодильники ручної збірки стають справжнім хітом серед поціновувачів унікальних рішень.

Теплообмінник FRISQUET - ручна збірка.

П’ять причин вибрати хендмейд-техніку

Ручна збірка — вища якість

Обладнання преміум-класу проводиться виключно вручну, тому що це, як правило, настільки технічно складні рішення, що роботам якісно їх зібрати не під силу. Наприклад, на заводі провідного французького виробника опалювального обладнання FRISQUET машинам довіряють тільки найпростіші операції: нарізати і зігнути сталеві листи для кожуха котла, згорнути циліндр з міді — заготовку для майбутнього теплообмінника. Все інше роблять люди.

«Збірка кожного теплогенератора персоналізована: за кожен етап відповідає певний співробітник. Він ставить свій підпис і друк по закінченні робіт. І якщо раптом обладнання вийшло з ладу внаслідок заводського браку, ми дізнаємося, хто допустив помилку. Тому їх майже немає — відсоток відмов наших котлів, затверджений регламентом, становить 0,001. Саме тому, що використовується ручна збірка, людям подобається відчувати себе професіоналами і пишатися результатом своєї праці, а конвеєр мотивувати неможливо», — говорить Армен Калінін, директор з експорту компанії FRISQUET.

Для оптимізації трудовитрат французькі котли ручної збірки виробляються за принципом серії. Тобто одночасно на складанні стоять відразу кілька агрегатів. Завод у місті Мо випускає всього 60 тисяч котлів в рік. Порівняно з конвеєрними такий показник вкрай малий. Втім, для хендмейд-техніки повільний темп збірки і обмежена кількість — це норма: наприклад, високотехнологічні пральні машини LG Signature виготовляються вручну в два рази повільніше, ніж за стандартною технологією. Їх випускають тільки 9000 штук в рік, в той час як інші моделі можуть проводитися в кількості 1000 одиниць в день.

Це обладнання high-end

Техніка ручної збірки буквально «напхана» інтелектуальною автоматикою і унікальними рішеннями вже в заводській комплектації. У котлів FRISQUET це оптимальні системи спалювання газу з максимальним ККД, датчики температури гарячої води, які не дозволяють обпектися, системи глибокого сну — при падінні тиску газу котел «засинає», а при нормалізації «прокидається» сам, без стороннього втручання.

Духові шафи, наприклад Gaggenau EB, при складанні яких використовується тільки один автоматизований процес, забезпечуються триточковим температурним щупом з автоматичним відключенням і пекарським каменем, здатним розігріватися до 300 градусів. А преміальні холодильники Rosenlew (збираються і пофарбовані вручну) комплектуються спеціальними системами розподілу повітря для підтримки різних кліматичних режимів і резервними акумуляторами. Останні при несподіваному відключенні електроенергії автоматично «приймають естафету» і забезпечують холод ще дві години.

Обладнання high-end легко інтегрується в систему розумного будинку, так як вже в заводській комплектації забезпечено всім необхідним для цього. Наприклад, для керування котлами FRISQUET через смартфон досить завантажити додаток Frisquet Connect і дати котла доступ до мережі через невеликий гаджет. І власник зможе командувати своєю системою опалення хоч з Африки. Головне — мати доступ до інтернету. А за умови видачі допусків та дозволів обслуговуючої організації сервісний інженер зможе проводити діагностику котла і змінювати налаштування автоматики віддалено.

Стильний зовнішній вигляд — над деталями дизайнери працюють місяцями

Як і будь-яка оригінальна річ, техніка зібрана руками відрізняється винятковим зовнішнім виглядом. За підкресленою скромністю ліній без химерності, зайвих віньєток і «кружавчиків» стоять довгі дні роботи. Над дизайном кожної деталі фахівці б’ються місяцями. Наприклад, ідеально круглі чорні двері пральної машини LG Signature з кутом нахилу 17 градусів виготовлялися і випробовувалися півтора (!) року.

Розробкою лаконічних корпусів котлів займаються цілі команди, перед якими стоїть завдання створити такий кожух, який впишеться в будь-який інтер’єр без особливих зусиль. Те ж саме стосується і великої кухонної техніки — холодильників або духових шаф начебто Gaggenau EB. Їх зовнішній вигляд зберігся таким, яким він був у 1986 році, коли вони підкорили Європу.

«Коли ми створювали новий дизайн свого легендарного духової шафи, то планували зробити його еволюційним. За останні 30 років зовні він майже не змінювався, та ми і не хотіли цього. Стояло завдання поєднати використання сучасних технологій, особливо в інтерфейсі, з початковим зовнішнім виглядом шафи. Ми хотіли зберегти цей завжди актуальний та оригінальний характер», — розповідає Яніна Фей, дизайнер Gaggenau.

Трохи «побешкетувати» дизайнери техніки іноді дозволяють собі при фарбуванні: так, преміальні моделі холодильників Rosenlew розписуються вручну хоч під леопарда, хоч під хохлому.

Чи можна повністю підлаштувати під себе?

На відміну від конвеєрних моделей, техніка ручної збірки може бути створена за індивідуальним замовленням або мати настільки широкі можливості налаштування, що буде виконувати буквально будь-яку примху власника. Котли FRISQUET вміють підтримувати певну температуру в різних зонах: наприклад, плюс 18 в спальні, плюс 24 у вітальні і плюс 20 на кухні — значення можна виставити в залежності від уподобань.

«Це вбудована функція, нічого додатково для управління температурою покімнатно встановлювати не треба, — пояснює Роман Гладких, технічний директор компанії FRISQUET. — Крім постійних значень, користувач може задавати режими опалення по годинах, а їдучи у відпустку, «повідомити» про це котла через спеціальну функцію в додатку на смартфоні, і теплогенератор буде підтримувати мінімальну температуру, щоб даремно не витрачати газ».

Пральна машина LG Signature вирішує проблему очищення білих і кольорових речей одночасно — у неї два барабана: один основний, а другий виїжджає знизу. Для режимів прання можна створювати власні шаблони. А ще машина сама визначає оптимальну кількість порошку і ополіскувача для кожного циклу. Завдання власника — просто завантажити заздалегідь 20 доз того й іншого, а в процесі техніка розрахує дозування автоматично.

Холодильники Rosenlew укомплектовані електронними блоками управління з термостатами: можна виставити потрібні показники температури і вологості в різних відділах або вибрати із запропонованих.

Після того як програми створені і налаштовані, преміум-техніка ручної збірки працює самостійно і «турбує» господарів тільки в разі неполадок. Але вони, як неважко здогадатися, трапляються вкрай рідко.

Тільки якісні матеріали і комплектуючі

Виключно рідкісні поломки, крім усього іншого, ще і наслідок того, що в обладнанні ручної збірки, як і в дизайнерському одязі, не використовуються дешеві матеріали.

Це буде або цільний лист нержавіючої сталі товщиною 3 мм для дверей духовки, як у Gaggenau. Або загартована при 825 градусах емаль, як у пральної машини LG Signature. Або 25-кілограмовий мідний теплообмінник, як у котла FRISQUET, так як саме мідь володіє найбільшою теплопровідністю серед всіх матеріалів, які використовуються для створення деталей опалювального обладнання.

Якщо при його виготовленні використовуються пластикові вироби, то це буде технологічний полікарбонатний пластик, як в холодильниках Rosenlew. У них же, до речі, встановлюють полиці з ударостійкого скла, які можуть витримати до 40 кг продуктів.

Очевидно, що хендмейд-техніка завжди буде на крок попереду конвеєрних побратимів. Вона дозволяє власнику виділитися з натовпу, виробляючи wow-ефект і своїм зовнішнім виглядом, і набором функціональних можливостей.

Leave a Reply