Монетизація субсидій: що потрібно знати

Запровадження монетизації субсидій

З 1 січня 2019 року участь у монетизації  субсидій і пільг братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку, який розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг. Скільки йомузалишилося доплатити за комуналку субсидіант буде проінформований по SMS.

Субсидіантам, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм.  а субсидіанти доплачуватимуть залишок.

Монетизація для тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років і користується допомогою в літній період наступить з 1 травня 2019 року. 1 жовтня 2019 року – початок повномасштабної монетизації субсидій. Кожна сім’я, яка заощадила кошти з субсидії зможе отримати їх готівкою.

Монетизація субсидій - питання, відповіді.

Чи потрібно повторно подавати документи на монетизацію?

Так. Всі отримувачам пільг і субсидіанти повинні у травні подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення. В Ощадбанк звертатись не потрібно – процес відкриття облікових рахунків автоматизований.

Всі, хто звернувся за допомогою вперше у 2019 році вже є учасниками монетизації пільг і субсидій. У травні їм вже не потрібно поновлювати документи.

У Ощадбанку самостійно потрібно відкривати рахунок для монетизації субсидій?

На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, АВТОМАТИЧНО відкривається персональний обліковий запис в банку. На ньому будуть відображатися житлової субсидії у грошовій формі.

Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання – першочергово кошти будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Після закінчення опалювального сезону – у червні – суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.

Як відбуватиметься оплата комунальних послуг?

Оплата відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією від постачальників послуг перераховуватиме їм субсидію. Про це, та про те скільки залишається заплатити за комуналку субсидіанту, Ощадбанк одразу інформуватиме SMS-повідомленням. Для субсидіантів будуть створені ПЕРСОНАЛЬНІ КАБІНЕТИ, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800.

Джерело: https://teplo.gov.ua/news

Leave a Reply