Норми газу на опалення, норми водоспоживання

Газовий чи водяний лічильник – обов’язковий элемент енергоефективного житла. Проте на сьогодні він є не в кожному будинку. Для вирахування величини оплати за газ, воду, каналізацію для таких споживачів законодавством передбачено спеціальний показник – норми споживання.

Норми газу на опалення, приготування їжі, тощо

Термін “норми споживання” газу визначений в “Кодексі газорозподільчих систем”. В нормативному документі вказано що:

“норми споживання – об’єм та вид споживання природного газу, установлені згідно із законодавством для побутових споживачів, що не забезпечені лічильником газу, за договорами розподілу природного газу;”.

Тобто, норми газу на опалення стосуються виключно тих користувачів газу у яких не встановлені лічильники. Норми споживання газу затверджуються Кабінетом Міністрів України. На поточний час (03/05/2019) діє Постанова №143 від 27/02/2019. Нижче вказані норми на газ для населення:

Норми споживання газу на опалення.

Варто зазначити, що в разі порушення споживачем правил Кодексу до нього застосовуються підвищені норми, які низиваються “граничний об’єм”. Граничні об’єми вказані в Кодексі газорозподільчих систем. На поточний час (03/05/2019) вони складають:

Граничні об'єми споживання газу при порушенні кодексу.

Норми споживання води

Для вирахування вартості питної води також встановлені норми споживання. Безпосередньо термін “норми споживання” визначений в Законі України “Про житлово-комунальні послуги” :

норми споживання комунальних послуг (далі – норми споживання) – кількісні показники споживання комунальних послуг, які використовуються для розрахунків за спожиті комунальні послуги у випадках, передбачених законодавством;

Норми водоспоживання встановлюються органами місцевого самоврядування і відрізняються для різних населених пунктів. Вони залежать від багатьох факторів, як то тип будинку (приватний, багатоквартирний, гуртожиток), наявність водонагрівача, тип каналізації і таке інше. Хоча логіка законодавця зрозуміла не завжди. Наприклад,

  • в м. Києві норматив питного водопостачання на одну особу в багатоквартирному будинку “З водопроводом, каналізацією,
    ваннами і газовими (електро-) водонагрівачами” складає 210 літрів на добу
  • в м. Дніпро витрати води  на 1 мешканця ” з водопроводом і каналізацією, з ваннами та швидкодіючими газовими (електро-) водопідігрівачами” складають 356 л/добу.

Незалежно споживаєте ви газ, воду або все разом мати лічильники дуже важливо з позиції економії та енергозереження. Тільки контролюючи споживання можна оптимізувати свої витрати на комунальні послуги та енергоносії.

Leave a Reply