Особливості вибору штор

Як вибрати штори, якого вони повинні бути розміру кольору, стилю, на якій висоті і ширині їх повісити?

Штора на вікні.

Композиція, стиль і освітленість це три кита на яких тримається вибір штор. Велику різноманітність оформлення кімнат можна переглянути за цим посиланням https://jakkard.com.ua/category/curtains/. Штори класифіковані за типом, приміщенням, стилем.

Композиція

Від того на якій висоті і ширині будуть висіти ваші штори залежить як буде виглядати приміщення в цілому. Це дуже важливий момент на який потрібно звернути увагу при виборі штор.

Штори не повинні бути короткими. Максимальне підвищення від підлоги один-півтора сантиметри. Якщо ви хочете щоб штори лежали на підлозі, то потрібно додатково залишати довжину 5-50 сантиметрів.
На яку ширину вішати штори? Зазвичай штори вішають на вікно не залишаючи їм практично місця на стіні. Якщо штори розсунуті, створюється візуальний обман що вікно за шторами подовжується. Композиційно це правильніше і до того ж більше світла потрапляє в приміщення.

Зазвичай штори вішаються 15-20 сантиметрів над вікном це не завжди правильно. Якщо над вікном у вас дуже велика відстань і ви повісите фіранки низько, то дуже візуально знизите стел. В кожному випадку потрібно індивідуально розбирати наскільки вище від вікна вішати штори.

Освітленість

Скільки світла необхідно вашій кімнаті? Чи потрібно їй приватність або повний blackout для того щоб спати в розпал дня або укласти малюка. Затемнення також може знадобитися в вітальні, так як яскраве сонце може заважати перегляду кіно.
Повне затемнення створюють тканини total black out. Такі варіанти можна зустріти чотирьох-п’яти зіркових готелях, коли засунувши штори темрява настає суцільна.

Стиль

Створення настрою залежить від штор. Вони можуть привнести колірний акцент, фактуру, інші інтер’єрні моменти. Крім кольору, принта і фактури тканини визначає стиль штор ступінь драпірування. Тобто, кількість складок яка буде на ній.
Загальноприйняті наступні коефіцієнти для розрахунку кількості тканини штори

  • з легких матеріалів коефіцієнт від 2 до 3 залежно від бажаного ефекту
  • з середньої щільності тканини коефіцієнт від 2 до 2,5
  • щільні штори – коефіцієнт 2

Мінімальний коефіцієнт – 1,5. Це актуально для штор у яких петлі пришиті з тієї ж самої
тканини -зверху така петелька.Вони майже не будуть складчатими, коли вікно закрите. Це актуально, наприклад, для скандинавського інтер’єру в якому штори більше схоже на панелі. Ширину одного полотна вираховують по наступній формулі:

Формула розрахунку тканини для штор.

Де придбати штори?

Звичайно, можна повісити штори самостійно. Тканини для них в наявності на в будівельних супермаркетах, спеціалізованих магазинах, на ринках. Проте, кращий варіант – довірити проектування штор спеціалісту. Правильно підібрати колір, фактуру, стиль, створити оригінальний дизайн, який оптимально впишеться в інтер’єр кімнати не так просто. Салони по виготовленню штор є практично в кожному місті. У Львові, наприклад, можна звернутись в Інтер’єр-салон “JAKKARD”. Ексклюзивний дизайн штор додасть комфорту вашій домівці та створюватиме позитивний настрій.

Leave a Reply