Освітлення від люмінісцентної деревини

В основі такого прориву в матеріалознавстві лежать властивості органічного полімеру лігніну, який міститься в клітинних стінках дерев і рослин та забезпечує їх жорсткість. При виробництві паперу цей компонент видаляється. Та ряд дослідницьких груп вивчають методи його переробки для використання у вуглецевому волокні, більш дешевих батареях і навіть більш міцному бетоні.

Освітлення деревина.

Вчені з швейцарського політехнічної школи в Цюріху і новозеландської фірми Scion взяли шматок коркового дерева і використовували той же процес видалення лігніну, але разом з ще одним компонентом – геміцелюлозою, залишивши, по суті, тільки пористий каркас деревини. Потім порожні простору деревини вони заповнили розчином з напівпровідниковими наночастинками – так званими квантовими точками, які випромінюють помаранчеве світло під впливом УФ-випромінювання. Потім матеріал спресували, висушили і покрили гідрофобним шаром.

Отримана деревна щільна плівка, водостійка і, за словами вчених, має відмінні механічні властивості.

Однак найбільш вражаючою є її здатність висвітлювати простір. Команда використовувала панель з цього матеріалу для освітлення інтер’єру іграшкового будиночка.

На думку дослідників, квантові точки різних видів можна використовувати для створення джерел світла різних відтінків кольору. Плівка може знайти застосування в якості декоративних покриттів для ламп або дисплеїв, пропонуючи екологічно чисту біологічну альтернативу пластику та інших матеріалів.

Leave a Reply