PassivDom: енергонезалежні будинки вже в Україні

Енергонезалежні будинки PassivDom будуть вироблятись в Україні. Компанія PassivDom надала в Україні франшизу з виробництва автономних будинків.

Енергонезалежний будинок.

В ньому комфортно жити навіть без підключення до центральних мереж опалення та електропостачання. Енергонезалежний будинок споживає майже у 20 разів менше енергії, ніж звичайний. Він живиться тільки з сонячної енергії та повторно використовує придатні відпрацьовані ресурси. Показ в Україні будинку від PassivDom відбулася 23 травня 2019 року на iForum.

Енергонезалежний будинок від PassivDom в Україні.

Житло від PassivDom не потребує підключення до енергомереж, газо- чи водопостачання, але мешканці продовжують користуватися усіма досягненнями цивілізації. Будинок укомплектований

 • меблямие
 • нергозберігаючою кухонною та побутовою технікою
 • системою вентиляції з рекуператором
 • тепловим насосом
 • камерою й термостатом Nest
 • проектором зі 100-дюймовим екраном
 • акустичною системою Sonos
 • інтернет під’єднанням
 • «розумним» дверним замком зі сканером відбитку пальців та можливістю віддаленого доступу.

Завдяки модульності й простоті монтажу будинок не потребує спеціального фундаменту. Він може бути встановлений на любу рівну поверхню.

Окрім енергонезалежності та дружніх до довкілля технологій, PassivDom має характеристику smart home (розумний будинок). В ньому працюють 24 інтелектуальні інженерні системи, серед яких:

 • контроль якості повітря, вмісту кисню та вуглекислого газу
 • контроль якості води зі зворотнім осмосом та мінералізацією
 • антибактеріальний та антивірусний захист питної води та повітря
 • адаптивна система освітлення.

Можливо постійно моніторити стан систем будинку через мобільний додаток.

Щоб зібрати 5 будинків на українській лінії виробництва сьогодні потрібні 15 працівників і один місяць часу. Однак, як нагадує Максим Гербут, засновник компанії PassivDom, цьому передували 3 роки розробок та 15 років досвіду роботи у будівництві енергозберігаючих будинків.

Максим Гербут, засновник PassivDom:
«— Ми ліцензували виробництво в Україні і будинок modulOne, який показуємо на iForum — перший, зібраний за франшизною ліцензійною моделлю в Києві. Замовлення приймаємо через сайт, для українського ринку ми встановили спеціальну знижену ціну, а з жовтня плануємо почати відвантажувати перші будинки.

Ми радіємо, що перша експериментальна лінія по франшизі запрацювала саме в Україні. Лінія випускатиме 5-6 будинків на місяць, ми навмисне починаємо з меншої потужності, щоб відпрацювати всі можливі ускладнення. В Україні для цього є дуже сприятливе середовище. У нас досить лояльне законодавство, сертифікація і ліцензування. Окрім того, у нас дуже працьовиті люди. Запускати виробництво в Україні — набагато цікавіше з точки зору експериментів.»

Минулого року компанія PassivDom перемогла в програмі «Кліматичні Інноваційні Ваучери», започаткованій в рамках програми ЄБРР «Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC) за фінансування Європейського Союзу. В Україні программу компанії реалізує Greencubator. Завдяки гранту компанія отримала статус енергоефективного будинку відповідно до міжнародного будівельного стандарту, співпрацюючи, зокрема, з німецьким інститутом Passive House Institute.

Leave a Reply