Підігрів води в басейні. Яке обладнання вибрати?

Хороший басейн – теплий басейн. Так, ця гідроспоруда не з дешевих, однак отримувана насолода переважить всі фінансові вкладення. Звичайно, якщо все зроблено правильно. І особливо підігрів води в басейні.

Є різне обладнання для обігріву води в басейні. Задача власника зробити правильний вибір. Бажано щоб нагрів не “вилітав” в захмарну вартість, потребував мінімум обслуговування, був безпечним. А саме обладнання щоб мало розумну вартість. Нижче перелік нагрівачів для басейнів з порівняльними характеристиками.

Електронагрівач

Одним з обігрівачів для басейну – проточний електронагрівач. Він встановлюється біля басейну, займає мінімум місця та живиться від електроенергії. Найбільш відомі бренди – Pahlen, Elecro і Behncke.
Зазвичай вони мають термостат для автоматичної підтримки температури води в басейні та контроля потужності. За допомогою вмонтованих датчика протоку і перегріву пристрій захищений в разі аварійного припинення циркуляції басейнової води.
Підігрів води в басейні проточним електронагрівачем популярний в Україні. Ціна пристрою порівняно невисока. Легко монтується, проте потребує потужної силової лінії на вводі, зазвичай три фази.
Головним недоліком такого обігріву є висока вартість електроенергії, яка постійно зростає. Варто розглянути встановлення електричного водонагрівача в поєднанні з багатотарифним лічильником, сонячними панелями. Таке поєднання може значно знизити вартість підігріву басейну.
Співвідношення об’єму басейну та потрібної потужності нагрівача в таблиці нижче:

Таблиця розрахунку потужності електричного нагрівача для басейну.

 

Кожухотрубний теплообмінник

Кожухотрубний теплообмінник це поєднання високої продуктивності та прийнятної вартості обігріву. Таке обладнання встановлюється на байни малих та великих об’ємів, є надійним та довгостроковим. Відомі виробники теплообмінників для басейнів: SECESPOL, Pahlen, Behncke.
Кожухотрубний теплообмінник представляє собою пучок труб в корпусі. По трубкам проходить теплоносій, а в кожусі басейнова вода.

Теплообмінник для басейну найкращий варіант в поєднанні з опалювальним котлом. Найбільш економічним є підігрів за допомогою котла на твердому паливі. Велика перевага теплообмінника в тому, що можна поєднувати різні джерела тепла. Наприклад, в періоди сонячної активності нагрівати воду за допомогою сонячних колекторів. Енергія сонця безкоштовна.
Сам теплообмінник не можна назвати дешевим, проте витраті на користування теплим басейном будуть порівняно невеликими.

Тепловий насос

Тепловий насос для басейну в якості джерела живлення використовує електроенергію, проте її витрати будуть в рази менші порівняно з електронагрівачем. Це обумовлено тим, що електроенергія йде не на сам нагрів води, а на роботу насоса. Тепловий насос дозволяє знизити витрати на підігрів басейну в 3-5 разів в залежності від вибраної моделі та температури навколишнього повітря.

Схема підігріву басейну тепловим насосом.

Теплонасос достатньо новітня техніка, хоча багато українців уже скористалися їх перевагами. Ціна обладнання поки високувата, хоча тенденції на зниження є. Обладнання втрачає ККД при температурі нижче 0 град. С, тому важливо передбачити альтернативу. Як переваги можна відмітити:

  • високу ефективність
  • компактні розміри
  • інноваційність
  • нескладне приєднання в систему
  • швидка окупність при правильному підборі та експлуатації

Сонячний колектор

Підігрів води в басейні за допомогою сонячного колектора є безкоштовним. Сонце світить – басейн гріється. Система встановлюється на даху, спеціальному каркасі і може використовуватись для опалення, підігріву басейну, ГВП.
Вона включає не тільки трубчаті коллектори, а і акумулятор тепла – спеціальний теплоізольований бак. Вартість установки геліосистеми достатньо висока, зате джерело нагріву безкоштовне.

Висновок
Є різні варіанти нагріти воду басейну: електропідігрівач, теплообмінник, тепловий, насос, сонячний колектор. Їх ефективність і ціна різні. Вибір залежить, в першу чергу, від фінансових можливостей власника. Оптимальний варіант – звернутись в спеціалізовану фірму. Наприклад, в інтернет-магазин “ІмперБуд” https://imperbud.com.ua/ . Там прорахують різні варіанти і вам залишиться тільки вибрати найбільш прийнятний.

Leave a Reply