Пінопласт із попкорну – німецьке ноу-хау

Команда вчених із Геттінгенського університету Георга-Августа вже багато років вивчає процеси виробництва різних матеріалів з попкорну, які є екологічно безпечними та ефективними.

Пінопласт з попкорну.

Наприклад, ідея замінити нерозкладний і горючий пінополістирол (пінопласт) попкорним пресом спала на думку професору Алірезі Харазіпуру 10 років тому, коли він купив попкорн у кінотеатрі. Ця ідея сподобалася і його колегам, а тому за кілька років вчені вигадали технологію, за допомогою якої можна виробляти ізоляційні плити з «гранульованого» попкорну.

Такий матеріал із кукурудзи готувати дуже просто: зерна спочатку подрібнюють і перетворюють на гранули, потім нагрівають за допомогою пари під тиском. Потім ці зерна склеюють сумішшю з рослинного білка і пресують у форми. Коли клей затвердіє, кукурудзяний пінопласт можна використовувати.

За словами фахівців, рослинний пінопласт має чудові теплоізоляційні властивості, що в рази перевершує синтетичні матеріали. Крім того, він більш стійкий до високих температур та вогню, а тому безпечніший. Також він повністю екологічний, а значить його можна легко переробити та використовувати як корм для тварин. Новий матеріал здатен створити справжню конкуренцію синтетичному пінопласту, мінеральній ваті та іншим теплоізоляційним матеріалам.

Через роки розробок нова технологія готова принести користь. В даний час університет підписав ліцензійну угоду з німецькою компанією Bachl Group на комерційне використання процесу та продуктів для теплоізоляції будівель.

Leave a Reply