Повністю електричний літак Rolls-Royce здійснив перший політ

Повністю електричний літак від компанії Rolls-Royce здійснив перший політ. Він повинен буде розвинути швидкість майже 500 кілометрів на годину, встановивши рекорд для машин такого типу.

Британці почали льотні випробування електролітака Spirit of Innovation, створеного за дослідницькій програмі ACCEL (Accelerating the Electrification of Flight). Він злетів з бази Boscombe Down Міністерства оборони Великобританії і після 15-хвилинного польоту повернувся додому.

Розроблена Rolls-Royce машина стала знаменитою задовго до цього. Раніше повідомлялося, що їй належить встановити рекорд швидкості серед електричних літаків, розігнавшись до 482 кілометрів на годину.

електричний літак

Spirit of Innovation є низькоплан з одним трилопатевим пропелером в носовій частині. За твердженням Rolls-Royce, він оснащений найенергоємнішою акумуляторною батареєю з коли-небудь створених для літаків. Акумуляторний блок складається з 6000 осередків, які забезпечують потужність силової установки 400 кіловат (близько 540 кінських сил).

Розробку і випробування Spirit of Innovation частково фінансує уряд Великобританії. Згідно з планами, вся британська авіація стане вуглецево-нейтральною до 2050 року. Проект Rolls-Royce – лише один із напрямів: ініціатори програми сподіваються, що випробувані зараз технічні рішення знайдуть втілення в пасажирських літаках майбутнього.

Британці далеко не єдині, хто працює над створенням електричних крилатих машин. Нещодавно ізраїльська компанія Eviation Aircraft показала, як буде виглядати серійний електролітак Alice, прототип якого ми могли бачити раніше. Нова версія має суттєві відмінності: її забезпечили T-подібним хвостовим оперенням, а замість трьох гвинтів (як на прототипі) машина повинна отримати два. Вони розташовані в хвостовій частині.

електролітак

Максимальна дальність польоту Alice складе близько 815 кілометрів. Крейсерська швидкість літака – більше 400 кілометрів на годину. На борту зможуть розміститися дев’ять пасажирів. Ввести новинку в комерційну експлуатацію хочуть приблизно в середині десятиліття.

У свою чергу, в Росії тривають розробка і випробування інноваційного сверхпровідникового електродвигуна. На думку творців, цей напрямок може стати одним з найважливіших у сучасній авіації. Демонстратором технологій виступає літак на базі Як-40. Він уже почав програму льотних випробувань.

Leave a Reply