Shell відмовляється від бензину на користь водню

Royal Dutch Shell має намір до 2025 року перепрофілювати свій завод Shell Rheinland у німецькому місті Весселінг на продукти з низьким або нульовим вмістом вуглецю.

Комплекс під новою назвою Shell Energy and Chemicals Park Rheinland спеціалізуватиметься на виробництві «зеленого» водню, екологічного авіапалива та біо-СПГ.

 Shell Energy and Chemicals Park Rheinland спеціалізуватиметься на виробництві «зеленого» водню, екологічного авіапалива та біо-СПГ.

Наразі загальна потужність комплексу Shell Rheinland складає 340 тисяч барелів нафти на добу, на майданчику у Веселінгу переробляється 150 тисяч барелів на добу. Інше підприємство у місті Годорфі продовжить виробництво нафтопродуктів.

На двох заводах працює загалом 3 тисячі осіб, половина з яких – співробітники Shell, а решта – підрядних компаній. Shell заявляє, що намагатиметься уникнути звільнень, оскільки робітники можуть бути переведені на інші робочі місця або перенавчені.

Інвестиції Royal Dutch Shell у водень

У липні Shell запустила у Веселінг найбільшу в Європі установку для електролізу водню потужністю 10 МВт. Остаточне інвестиційне рішення для збільшення її потужності до 100 МВт ще не ухвалено, але вже схвалено фінансування проекту з боку Євросоюзу.

Завод з виробництва авіаційного палива та нафти з використанням ВДЕ та біомаси у Весселінгу також очікує на інвестиційне рішення, а по заводу з виробництва біо-СПГ у Годорфі воно вже прийнято.

Leave a Reply