Штат Вірджинія (США) переходить на безвуглецеву електрику до 2045 року

Законодавці штату Вірджинія (США) прийняли «Закон про чисту економіку» (Virginia Clean Economy Act, SB 851), який забезпечить споживання виключно безвуглецевої електрики на своїй території до 2045 року в зоні обслуговування постачальника енергії Dominion Energy і до 2050 року в зоні обслуговування компанії American Electric Power.

Штат Вірджинія.

Рішення не було одностайним, воно прийнято з невеликою перевагою, завдяки більшості представників Демократичної партії в законодавчих органах. При цьому, як наголошується, один демократ проголосував проти, а один республіканець – за.

У законі встановлюються обсяги потужностей ВДЕ, які повинні побудувати / придбати постачальники енергії «в громадських інтересах». Мова йде про 16100 МВт сонячних і наземних вітрових електростанцій, 5200 МВт вітрових електростанцій і 3100 МВт систем накопичення енергії.

Всі електростанції на території штату, що викидають вуглець, повинні бути закриті до 2045 року.

У законопроект включені заходи захисту споживачів від зростання витрат при переході на чисту електроенергію на «вертикально інтегрованому» ринку. Для місцевих постачальників енергії, які є регульованими монополіями, будуть встановлені ліміти витрат на вітрові та сонячні проекти, які зараз розглядаються додатково.

Таким чином, Вірджинія приєдналася до зростаючого числа штатів США, в яких законодавчо встановлений перехід до 100% безвуглецевої електроенергетичної системи. Таких штатів уже близько десяти, ще в декількох діють відповідні постанови (Executive orders) губернаторів, які поки не стали законом.

Населення штату Вірджинія становить 8,5 млн осіб (12-е місце в США).

Leave a Reply