Сонячна черепиця для даху

Чим досконаліша технологія виготовлення осередків фотовольтаїки, тим більше застосування вони знаходять у різних сферах нашого життя. З часу застосування фотоелементів в сонячної черепиці пройшло досить багато часу, але цей напрямок стрімко розвивається. Одна справа монтувати на даху сонячні панелі і інша справа, їх застосовувати в якості покрівлі.

Сонячні черепичні панелі.

Ймовірно, голос дизайнерів і архітекторів був почутий, і інженерна думка дозволила її реалізувати в якісний продукт – кольорову сонячну черепицю.

Данський стартап Dansk Solenergi ApS розробив сонячні панелі з вихідною потужністю 175 Вт, з призначенням для використання в якості покрівлі будівель. Кожен модуль, що володіє ефективністю 14, 2 %, складається з 72 монокристалічних фотокомірок розміром 125 × 125 мм.

Сонячна черепиця представлена ​​плитками розміром 1610 × 810 × 6 мм при вазі 13,6 кг. Напруга холостого ходу моделей становить 44,1 В, а струм короткого замикання – 5,3 А. Вони розраховані на використання в системах з загальним вихідним напругою до 1000 В.

Щодо захисту від вологи і пилу продукт відповідає вимогам класу IP65 (система класифікації ступенів захисту оболонки електрообладнання від проникнення твердих предметів – перша цифра і води – друга цифра, відповідно до міжнародного стандарту IEC 60529). З підвищенням температури на кожен градус від стандартної продуктивність фотопанелей знижується тільки на 0,34 %. Виробник дає 12 років гарантії на збереження працездатності модулів і 25 років – на відсутність критичного зниження потужності.

За твердженням Dansk Solenergi, сонячна черепиця підходить для монтажу на даху і фасади як історичних, так і нових будівель. У тому числі вона може застосовуватися для реалізації нестандартних архітектурних проектів і на будівлях релігійного призначення. Компанія виготовляє модулі з різними текстурами і кольорами і готова на індивідуальних умовах адаптувати продукт під вимоги окремого замовника.

«Наша виробнича потужність становить 40 МВт на рік – це 85 тис. М², і в наступному році обсяги збільшаться , – розповів представник компанії Dansk Solenergi. – Ми ведемо переговори з декількома великими компаніями про інвестування і розширення наших виробничих можливостей».

В даний час в своїй продукції стартап використовує PERC-фотоелементи на основі монокристалічного кремнію. У майбутньому фірма збирається перейти на комірки з контактами тільки на тильній стороні.

Для фарбування сонячних модулів компанія застосовує запатентовану технологію, яка «може бути розгорнута на будь-якої виробничої лінії».

Dansk Solenergi зазначає, що це рішення підходить для виготовлення не тільки сонячних батарей, а й опалювальних приладів, елементів освітлення та рекламних конструкцій.

«Наші продукти абсолютно безпечні для навколишнього середовища, не горючі – заявляє представник стартапу. – Конструкція панелей сонячної кольорової черепиці забезпечує легкість установки, що робить їх дуже конкурентоспроможними за ціною при застосуванні як при будівництві нових будівель, так при ремонті існуючих».

Leave a Reply