Сонячна електростанція під Нікополем третя в Европі

Найбільшу в Україні сонячну електростанцію запустили в Дніпропетровській області біля Нікополя. Нікопольська СЕС – в трійці найпотужніших європейських станцій. Потужність – 246 МВатт. її електроенергії достатньо для потреб 140 тисяч домогосподарств.

Сонячна електростанція сонячні батареї.

СЕС побудована на землях колишнього кар’єру з видобутку марганцевої руди. Раніше він був рекультивований і на цій території ріс бур’ян по пояс.

Будівництво нової станції обійшлося енергетикам близько 220 мільйонів євро. Це спільний проект ДТЕК і китайської корпорації “СМЕС”. Іноземці інвестували більше половини. Китайці разом з українськими фахівцями встановили все необхідне обладнання. Над проектом працювали понад 1600 фахівців.

“Ми дуже раді, що можемо співпрацювати з Україною, ділитися ресурсами і сьогодні раді побачити результати нашої спільної роботи з ДТЕК на цьому об’єкті. Нікопольська СЕС – це величезний внесок в українську енергетику і це тільки початок. Для нашої компанії український ринок надзвичайно значимий, оскільки відносини України і Китаю стають все краще і краще “, – зазначив Хан Сяодзюн, президент корпорації” СМЕС “.

Станція будувалась більше року. Тепер її запустили в роботу. Зелені кіловати вже пішли в енергосистему України. Того, що виробляє станція, вистачить для потреб жителів, по крайней мере, двох таких міст як Нікополь і Марганець.

“Подібні проекти доводять, що компанія ДТЕК змінюється відповідно до сучасних енергетичних трендів. Ми вносимо нові технології. … Але при цьому, ми завжди пам’ятаємо, що ДТЕК не може підвести в цілому енергосистему України і буде надалі виробляти електроенергію, залучаючи нові технології “, – заявив Максим Тимченко, генеральний директор ДТЕК.

Сонячна електростанція дасть країні додаткові зелені кіловати. І це виробництво не шкодить навколишньому середовищу. Без розвитку зеленої енергетики Україні не обійтися в найближчій перспективі, адже ці технології не вимагають імпорту зарубіжного палива, зміцнюють енергетичну безпеку країни.

ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні. На поточний час «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

Leave a Reply