Сонячна енергетика: ріст потужностей в США в 2018 році перевищив 10 ГВт

Третій рік поспіль, в галузі сонячної енергетики США, загальна потужність введених потужностей перевищує 10 гігават. Згідно з останньою статистикою агентства Wood Mackenzie Power and Renewables і Асоціації сонячної енергетики (SEIA), в 2018 році в експлуатацію введено 10,6 ГВт.

Ріст виробництва сонячної електроенергії в США в 2018.

За прогнозами обох організацій, є 2-процентне зниження в порівнянні з 2017 роком, але в найближчі роки ринок зробить стрибок. Президент і генеральний директор SEIA Аббі Хоппер прокоментував 2-процентне зниження як результат «зростаючих тягот», які можна віднести до мит на обладнання для сонячної енергетики. Він додає: «Загальна кількість встановлених потужностей в сонячній енергетиці, згідно з графіком, подвоїться за наступні п’ять років, доводячи економічну стійкість і потенціал галузі. Очевидно, що за наступні десять років зростання буде значніше ».

Техас та Флорида в 2019 в авангарді

Очікується, що в 2019 році загальна встановлена ​​потужність фотовольтаїки (ФВ) в США виросте на 14%, а в 2021 році щорічний обсяг монтажу досягне 15,8 ГВт. Поряд з прогнозом ринку, SEIA і агентство Wood Mackenzie опублікували докладну доповідь про результати роботи в 2018 році по кожному сегменту галузі.

У 2018 році в комерційному сегменті ФВ спостерігалося річне зниження на 8%, як наслідок застосування політичних заходів на великих ринках. За 2018 рік семивідсотковий скорочення знову встановлених сонячних потужностей відбулося в енергокомпаніях в основному через держмита розділу 201.

Однак незважаючи на скорочення річного приросту в комерційному секторі і енергокомпаніях, житловий сектор сонячної енергетики вирівнявся в 2018 році після скорочення за попередній рік. У житловому секторі сонячної енергетики спостерігався помірний приріст п’ять кварталів поспіль, а в четвертому кварталі 2018 року приріст був найбільшим за два роки. У 2018 році близько 315 000 домогосподарств встановили сонячну електростанцію.

Штат Техас і Флорида, в цілому відстаючі по сектору сонячної енергетики, в 2018 році вирвалися вперед, додавши більше потужностей, ніж штати з найрозвиненішою сонячною енергетикою. Ці ринки, що розвиваються, які бажають стати двигунами зростання в житловому секторі США.

 Сонячні потужності склали 29% від всіх нових енергопотужностей в 2018 році

Від нових енергогенеруючих потужностей в 2018 році сонячна енергетика склала 29%, що дещо менше, ніж у 2017 році, внаслідок запуску нових газових електростанцій. Однак в 2018 році енергокомпаніями були підписані договори на поставку обладнання для сонячної генерації загальною потужністю 13,2 ГВт, які підштовхнули загальний обсяг розробляються за контрактом проектів на новий максимум в історії сонячної енергетики США.

Після четвертого кварталу 2018 року агентство Wood Mackenzie також поліпшило на 2,3 ГВт свій п’ятирічний прогноз для енергокомпаній. Справа в тому, що було оголошено про великі обсяги проектів, збільшення частки сонячного обладнання в довгостроковому плануванні активів енергокомпаній, а також розвитку проектів за принципом збільшення частки поновлюваних джерел енергії і зростаючих корпоративних відсотків.

Додаткові ключові відомості зі звіту:

  • У четвертому кварталі 2018 року на ринку сонячної енергетики США було встановлено 4,2 ГВт пост.т. потужностей ФВ, що на 139% більше, ніж в третьому кварталі 2018 го і на 4% більше, ніж в четвертому кварталі 2017 року. Таким чином, річна сумарна потужність склала 10,6 ГВт пост.т., що на 2% нижче, ніж в 2017 році.
  • Шостий рік поспіль сонячна енергетика була однією з двох галузей, в якій вводіллось найбільше нових енергогенеруючих потужностей в США.
  • Загальна потужність всіх сонячних фотоелементів тепер становить 62,4 ГВт пост.т., що приблизно в 75 разів більше, ніж було встановлено до кінця 2008 року.
  • У минулому році після 15-відсоткового скорочення зростання житлового сектора сонячної енергетики, ринок показав відскік і подальше зростання 7%. Четвертий квартал був рекордним в житловому секторі сонячної енергетики за останні два роки – це знак того, що житловий сектор стабілізується. У 2018 році сумарна кількість знову встановлених систем ФВ в житловому секторі склало 314 000.
  • У 2018 році в комерційному секторі ФВ спостерігалося річне зниження на 8%, в основному внаслідок зміни політики в штатах Каліфорнія і Массачусетс.
  • У 2018 році енергокомпанії встановили 6,2 ГВт пост.т. сонячних потужностей, що становлять 58% від обсягу загальної річної забудови в енергетиці США.
  • Після того, як невпевненість, викликана держмитами розділу 201, пройшла, в 2018 році енергокомпаніями були підписані угоди про закупівлю 13,2 ГВт пост.т. електроенергії, хоча у більшості з них передбачувана дата початку робіт відкладена на кількох років після зменшення мита. У третьому кварталі 2018 року сумарний потужність обладнання в контрактах на поставку піднялася до 25,3 ГВт пост.т. – рекордний рівень в історії сонячної енергетики США.

Агентство Wood Mackenzie прогнозує зростання 14% в 2019 році, в порівнянні з 2018 роком, тобто більше 12 ГВт знову встановлених потужностей. Сумарна встановлена ​​потужність ФВ подвоїться за наступні 5 років; річний обсяг приросту досягне 15,8 ГВт пост.т. в 2021 році до закінчення терміну дії інвестиційної податкової пільги (ITC) і зниження комерційної податкової пільги до 10% для проектів, що знаходяться в процесі будівництва.

Джерело: агентство Wood Mackenzie Power and Renewables

Leave a Reply