Сонячні електростанції стануть обов’язковими для новобудов у Відні

Керівництво австрійської столиці проводить реформу будівельних норм (Bauordnung), яка покликана зробити Відень «більш сучасним, більш дружнім для клімату і готовим до майбутнього» містом. Запропоновані поправки в будівельний кодекс включають розширення категорій будівель, для яких стануть обов’язковими фотоелектричні сонячні електростанції.Сонячна панель на будинку.

Установка фотоелектричної системи вже є обов’язковою для деяких будівельних проектів (промислові об’єкти). Сьогодні пропонується поширити правило практично на все нове будівництво – на житлові та навчальні будівлі.

Аналогічні норми вже діють у ряді інших міст / регіонів. У 2018 році відповідні зміни будівельних правил були затверджені в Каліфорнії. У Гамбурзі сонячні електростанції стануть обов’язковими для всіх новобудов з 2023 року.

Передбачається, що розмір фотоелектричної станції на житлових будинках у Відні буде визначатися виходячи з можливого обсягу споживання сонячної енергії безпосередньо в будівлі.

Проект змін передбачає, якщо установка фотоелектричної системи неможлива з юридичних, технічних чи економічних причин, об’єкт відповідного розміру все одно повинен бути зведений на іншій ділянці землі (зобов’язання не поширюється на житлові будівлі).

Відень планує запропонувати нові фінансові стимули для встановлення сонячних електростанцій на нових об’єктах міської нерухомості.

У нових і реконструйованих будинках тепер також повинні встановлюватися пункти зарядки електромобілів, або виділятися підготовлені місця для їх подальшого розміщення. Точна кількість зарядок буде регулюватися законом і залежати від того, чи є будівля житловим або нежитловим.

До 2030 року вся споживана в Австрії електроенергія повинна буде вироблятися на основі відновлюваних джерел.

Leave a Reply