Сонячні електростанції в Ізраїлі виграли тендер у газових

Сонячні електростанції з накопичувачами виробляють електрику дешевше, ніж газові? Цілком можливо.

Сонячні електростанції в Ізраїлі.

В Ізраїлі підведені підсумки першого в своєму роді конкурсного відбору для «гібридних» об’єктів – сонячних електростанцій, оснащених системами накопичення енергії (СНЕ). Переможцями стали три місцеві компанії Enlight Energy, Doral Group і Ellomay Capital, які побудують 168 МВт (мегават) сонячних потужностей.

Вони отримають право постачати сонячну електроенергію протягом 23 років по гарантованому тарифу, який, за результатами, торгів склав 0,199 шекелів або приблизно 5,8 центів США за кіловат-годину.

Це на 25% менше, ніж генеруюча складова тарифу на електроенергію, яка виробляється на основі вугілля та газу, повідомляє місцеве видання Haaretz.

Експерти назвали це “енергетичною революцією в Ізраїлі”.

«Можливість виробляти і зберігати сонячну електрику і поставляти його в будь-який час за ціною 20 агорот за кіловат-годину робить поновлювану енергію конкурентоспроможною зі звичайною енергією з газу в будь-який час дня і дозволяє нам виробляти електроенергію з відновлюваних джерел енергії в величезному обсязі», – сказав експерт.

Зазначений тариф для сонячних електростанцій прив’язаний до ізраїльського індексу споживчих цін.

Наскільки можна судити за повідомленням місцевої преси, тривалість зберігання складе від двох з половиною до чотирьох годин. Для СНЕ будуть, ймовірно, використані літій-іонні акумулятори.

Компанія Doral стала основним переможцем у тендері, отримавши права на будівництво 100-мегаватної сонячної ферми з ємністю зберігання 400 мегават-годин.

Компанія Ellomay Capital реалізує два проекти загальною потужністю 20 МВт. Деталі системи накопичення енергії не розкриваються.

Встановлена ​​потужність сонячної енергетики Ізраїлю може досягти 16 ГВт до 2030 року. Вона буде грати ключову роль у вирішенні завдання підвищення частки альтернативної енергетики у виробництві електроенергії країни до 30% до зазначеного терміну.

Leave a Reply