Таки електромобілі більш екологічні

Електромобілі виділяють менше викидів, ніж машини на двигуні внутрішнього згоряння. Про це йдеться в опублікованому звіті Міжнародної ради по екологічно чистому транспорту (ICCT).

Міф про те, що електрокари забруднюють навколишнє середовище не менш, ніж традиційні автомобілі, розвіяли фахівці некомерційної організації з аналізу впливу автомобілів на екологію.

За словами дослідника Георга Бікери (Georg Bieker), про шкоду електромобілів люблять говорити лобісти автомобільний промисловості: «Ми хотіли розібратися в цьому і подивитися, чи правильні ці аргументи».

електромобілі

У звіті ICCT оцінювалися обсяги викидів від популярних електромобілів середнього розміру, зареєстрованих в 2021 році в США, Європі, Індії та Китаї. На дані країни припадає 70% світових продажів машин з електроприводом і дані, за версією ICCT, є репрезентативними. Аналіз показав, що в Європі викиди електромобілів за весь термін служби на 66-69% нижче, ніж у автомобілів, які споживають паливо. Що ж стосується США, то за аналогічний період електрокари повинні зробити на 60-68% викидів менше, в Китаї – на 37-45%, в Індії – на 19-34%. Знижені показники в Азії пов’язані з тим, що в цих країнах видобуток електроенергії переважно заснована на спалюванні вугілля.

Відзначається, що дослідження було засноване на тому, що вироблений автомобіль знаходиться в експлуатації не менше 18 років.

Автори звіту заявили, що електрокар однозначно екологічніше традиційного автомобіля. Також в матеріалі йдеться, що в разі машин на електротязі є можливість додатково знизити викид вуглецю при правильній утилізації вироблених батарей.

За словами Георга Бікери, електромобіль стає значно екологічніше звичайного автомобіля приблизно через рік після початку його використання. «Транспортні засоби з двигунами внутрішнього згоряння будь-якого типу не здатні забезпечити скорочення викидів парникових газів, необхідне нам для життя в умовах зміни клімату», – резюмував дослідник.

Leave a Reply