Темпи зростання будівництва сонячних електростанцій в Каліфорнії знизяться

Інфраструктура штату Каліфорнія не справляється з обсягом електроенергії, яку виробляють промислові сонячні елекктростанції (СЕС) і сонячні панелі на дахах приватних будинків. Тому влада регіону вирішили знизити темпи будівництва об’єктів геліоенергетики.

Сонячні панелі.

Жарке посушливе літо призвело до рекордного виробництва електроенергії сонячними електростанціями. Перевиробництво електрики призвело до того, що Каліфорнія безкоштовно, а іноді і з доплатою віддає енергетичні надлишки сусіднім штатам.

Така ситуація змусила владу штату прийняти рішення про припинення деяких проектів геліоенергетики. Експерти відзначають, що Каліфорнія є ідеальним місцем для будівництва об’єктів відновлюваної енергетики з огляду на своє географічне положення і сприятливого клімату. Однак, темпи розвитку сонячної енергетики дійсно виявилися занадто високими. Якщо в 2010 році геліоенергетика забезпечувала менше відсотка від загального виробітку електрики, то сьогодні цей показник наближається до 20%!

Відзначається, що солідні фінансові можливості штату (ВВП Каліфорнії більше, ніж у Франції чи Росії) дозволили девелоперам активно інвестувати в ВДЕ. Саме тому, енергетична революція тут сталася так швидко, що інфраструктура регіону виявилася не готова до цього.

Відзначається, що до 2030 року Каліфорнія має намір на 50% забезпечувати себе чистою енергією. Повний перехід на ВДЕ запланований на 2045-2050 роки.

Схожі проблеми з перевиробництвом потужностей ВДЕ недавно відчула Швеція. Прискорене будівництво вітропарків може привести до серйозного обвалу тарифів, в результаті чого можуть постраждати інвестори. Щоб не допустити погіршення інвестиційного клімату, влада країни вирішила призупинити зведення великих вітропарків.

Leave a Reply