TESLA розпочала встановлення сонячної покрівлі

Сонячна покрівля TESLA.

Після затримок, американська компанія Tesla офіційно підтвердила, що почала масштабне виробництво сонячної покрівлі та її установку в будинках замовників, які внесли депозит 1000 $ в минулому році.

Щоб впоратися з обсягом поставок, Tesla перенесла виробництво сонячних панелей для покрівлі з каліфорнійського Фрімонта на велику фабрику в Буффало, штат Нью-Йорк. На ній уже працюють близько 500 робітників і планується, що незабаром фабрика буде виробляти сонячні елементи потужністю 1 гігават.

Сонячний дах виробляє електроенергію та одночасно виконує всі захисні функції покрівлі. Це один з ключових пунктів стратегії Tesla зі створення «екологічного способу життя». Він передбачає використання поновлюваних джерел енергії в повсякденному житті та відмову від вугілля, газу, мазуту, інше. Покрівлю, яка на вигляд не відрізняється від звичайної, але здатна забезпечувати весь будинок електроенергією, компанія вперше представила ще в жовтні 2016 року. Тоді Tesla обіцяла розпочати продажі панелей до середини 2017 року. Але в листопаді Ілон Маск заявив, що сонячній черепиці необхідно пройти додаткове шестимісячне випробовування. Причому, він особисто стежив за її якістю: перші дахові сонячні панелі були встановлені на будинках самого Маска і десятка співробітників компанії Tesla.

Сонячна черепиця TESLA.

Попередні замовлення на сонячні дахи компанія почала приймати ще травнем 2017, попросивши покупців внести депозит в $ 1000. Tesla не розкриває, скільки людей вже стоїть в черзі на інноваційну покрівлю, але вона з’явиться на дахах їхніх будинків в найближчі пару місяців. Задоволення не з дешевих – клієнтам доведеться заплатити приблизно $ 21,85 за квадратний фут (близько $ 220 за квадратний метр). Однак, сонячна покрівля від Tesla обійдеться на 10-15% дешевше, ніж звичайний дах з сонячними панелями. Більш того: Tesla дає довічну гарантію на свою сонячну черепицю, а термін служби всього покриття даху будинку – не менше 30 років.

Проте, монополії Tesla на ринку сонячної покрівлі в недалекому майбутньому може прийти кінець. Компанія Solar Frontier збирається в 2019 році запустити продаж сонячної покрівлі та фотоелектричних покриттів для фасадів. Тонкі, легкі і прозорі модулі одночасно будуть використовуватися і як будівельний матеріал, і як генератори електроенергії.

Leave a Reply