Труби ПВХ для каналізації – оптимальне рішення

Труби ПВХ для каналізації - фітинги, монтаж.

Кілька десятків років тому питання: “Які труби придбати для прокладки підземної каналізації?” – особливо не вставав. Вибір був невеликий: чавунні або сталеві. Вважається, що сьогодні в підземних комунікаціях працює 70% металевих трубопроводів, схильних до корозії. Незважаючи на нові методи їх захисту, що застосовуються в останні роки, пошкоджень та протікань все більше і вони будуть відбуватися й надалі. Решта 30% – це вироби з сучасних полімерних матеріалів, істотну частку серед яких займають ПВХ труби для каналізації.

Каналізаційні труби з ПВХ успішно демонструють свої позитивні якості і все більше витісняють вироби з інших матеріалів. Сьогодні найбільш популярні труби, використовувані для відведення каналізаційних стоків від житлових і промислових будівель – це труби з полівінілхлориду.

Каналізаційні труби ПВХ заскладовані на палеті.

Переваги каналізаційних труб ПВХ

Незважаючи на нетривалий термін присутності на українському ринку труб з полімерних матеріалів, вже є статистика і експертні висновки. Очевидними перевагами вважаються:

 1. Експлуатаційний термін.
  Матеріал ПВХ, не схильний до корозії і гниття, забезпечує тривале і надійне час роботи трубопроводу до 50 років і більше.
 2. Стійкість до агресивних середовищ.
  Каналізаційні стоки не бувають чистими та є агрессивними. Речовини, які потрапили в трубу ПВХ, можуть зробити воду як слабоагресивною, так навіть і отруйною. Матеріал труби стійкий та чинить опір такому впливу, не вступає в реакції з каналізаційними стоками.
 3. Не утворюються відкладення.
  Труби ПВХ для каналізації випускаються з абсолютно гладкою внутрішньою поверхнею. Навіть при роботі трубопроводу в самопливному режимі, при найменших швидкостях, не утворюється осад. Трубопровід довгий час не потребує прочищення, на внутрішній поверхні не створюються нарости та напливи.
 4. Стійкість до впливу блукаючих струмів.
  Це проблема, яка може вивести з ладу металеву каналізаційну трубу вже через декілька місяців єксплуатації. В населеному пункті, поряд з залізничними коліями при експлуатації систем електропостачання з різних причин відбуваються витоку струму. Потрапляючи на трубопровід і використовуючи його в якості провідника, блукаючий струм завдає шкоди, викликаючи корозію матеріалу. У нашому випадку труба ПВХ для каналізації є порятунком, так як не проводить струм.
 5. Стійкість до ультрафіолету.
  Серед всих інших пластиків, використовуваних для виготовлення труб, ПВХ має максимальну стійкість до впливу сонячного світла.

Труби з полімерів використовуються за кордоном понад 60 років. На сьогодні багато компаній представляють в Україні системи пластикових трубопроводів для внутрішнього і зовнішнього водопостачання, для систем зливової і внутрішньої каналізації, для зовнішньої каналізації і дренажу (напірна і безнапірна каналізація, інспекційні колодязі, очищення стоків ) і багато іншого. Серед них можна виділити німецькі бренди OSTENDORF та REHAU, чеський WAWIN, польский Kaczmarek, український Евротрубпласт.

Коментарі 1

Leave a Reply