У КНР встановлені потужності відновлюваної енергетики перевищили 1 млрд. кВт

У Китаї встановлені потужності електростанцій, що працюють на відновлюваних джерелах енергії, до кінця жовтня перевищили психологічно важливий поріг 1 мільярд кіловат, збільшившись удвічі з 2015 року. Про це повідомляє державне енергетичне управління КНР.

Зокрема, встановлені потужності ГЕС, вітряних та сонячних електростанцій склали відповідно 385 мільйонів кіловат, 299 мільйонів кіловат та 282 мільйони кіловат. За всіма цими показниками Китай посідає перше місце у світі.

Вітряк електростанція.

Сьогодні на електростанції, що працюють від поновлюваних джерел енергії, припадає 43,5 % від загального обсягу встановлених потужностей по Китаю. За прогнозом Енергетичної ради КНР, електростанції на невикопних джерелах енергії перевершать ТЕС за встановленими потужностями вже 2022 року. Прогнозується, що обсяг встановлених потужностей на електростанціях, що працюють на невикопних джерелах енергії, досягне 1,12 мільярда кіловат, тоді як встановлені потужності ТЕС становлять 1,08 мільярда кіловат.

Втім, це не означатиме переваги невикопних джерел енергії у національній системі енергозабезпечення (до 2030 року їхня частка становитиме лише 2 5 %). Справа в тому, що однакові встановлені потужності на різних видах електростанцій виробляють різну кількість енергії.

« Наприклад, на сонячних електростанціях електрика генерується 1500 годин на рік, на вітряних — 2500 годин на рік, на ГЕС — 3500, а от на ТЕС — уже від 4,5 тисяч до 6,5 тисяч годин на рік. Тому навіть за стрімкого зростання встановлених потужностей на вітрої сонячних станціях, нам потрібно бути вкрай обережними при підрахунку зростання їх частки в національному енергозабезпеченні », – зазначив раніше екс-глава Народного банку Китаю (Центробанка) Чжоу Сяочуань.

2022 року Китай запланував встановити 130 ГВт. СЕС

Leave a Reply