У США побудували дорогу на сонячних батареях

У США з’явилася дорога, що виробляє електроенергіюї. Першим в країні таку проїжджу частину представив місто Пічтрі-Корнерс в штаті Джорджія. Сонячні батареї розташовуються на відрізку технологічного бульвару, який періодично використовують для тестування безпілотних автомобілів.

Дорога з сонячними батареями.
Дорога з сонячними батареями.

У проекті задіяні сонячні панелі Wattway, виготовлені французької дорожньо-будівельної компанії Colas Group. Перш виробник вже повідомляв, що подібні панелі вдасться нанести на існуюче дорожнє покриття. Вони не вплинуть на рівень зчеплення, він залишиться таким же, як на звичайній проїжджої частини.

Як заявили чиновники, нова дорога в Джорджії здатна виробляти понад 1300 кіловат-годин електроенергії в рік. Вона стане «сонячним паливом» для зарядної станції електромобілів рівня 2 в мерії Пічтрі-Корнерс. Водії отримають можливість користуватися нею безкоштовно. Завдяки акумуляторним батареям, надлишки електроенергії будуть накопичуватись. Система накопичення енергії дозволить використовувати її в нічний час.

Сонячна дорога була створена в партнерстві з The Ray, яка використовує 29-кілометрову ділянку шосе Джорджії як свій випробувальний полігон для нових технологій. Вона вже випробувала сонячні панелі. Ще один важливий момент, що робить технологію отримання енергії дуже перспективною – встановлені нагрівальні елементи автоматично очищають шосе від снігу.

Leave a Reply