Утеплення будинків: дозволи не потрібні

Для утеплення будинків в Україні більше не потрібні спеціальні дозволи. 18 грудня Кабінет міністрів затвердив оновлений Перелік будівельних робіт, що не вимагають документів на їх виконання.

Утеплення приватного будинку.Для проведення комплексної теплоізоляції вже введених в експлуатацію житлових будинків не потрібно отримувати відповідні дозвільні документи. Про це повідомило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України .

18 грудня Кабінет міністрів затвердив оновлений Перелік будівельних робіт, що не вимагають документів на їх виконання, і після закінчення яких об’єкт не підлягає прийому в експлуатацію. Не потрібно буде отримувати дозвільні документи на:

  • індивідуальні житлові будинки, що належать до об’єктів з незначними (СС1) наслідками
  • багатоквартирного житла висотою до 100 м – об’єктів із середніми (СС2) наслідками.

“Раніше, щоб провести утеплення житлового будинку, наприклад, стін, даху або горища, потрібно було отримувати обов’язковий дозвіл Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Це могло затягувати проведення таких робіт на кілька місяців. Тому оновлюючи перелік нескладних будівельних робіт, які можуть виконуватися без дозволу і не вимагають введення в експлуатацію, ми включили в нього роботи по теплоізоляції приватних і багатоквартирних житлових будинків “, -заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ України Лев Парцхаладзе.

Для утеплення дозволи не потрібні - мінрегіонбуд.

23 липня 2018 року набрав чинності Закон “Про енергетичну ефективність будівель” і розпочато роботу Фонду енергоефективності, що передбачає збільшення обсягів виконання будівельних робіт з термомодернізації.

Крім того, 1 грудня вступили в силу оновлені державні будівельні норми по теплоізоляції фасадів (ДБН В.2.6-33: 2018 “Конструкції зовнішніх стін з фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування”), що передбачають впровадження європейських вимог до енергомодернізації фасадів. Очікується, що проведення таких заходів дозволить українцям щорічно економити до 15% тепла. У масштабах всієї країни ця економія може скласти близько 3 млрд грн за умови термомодернізації 3% всіх будівель щорічно.

Leave a Reply