Утеплення будинків: дозволи не потрібні

Для утеплення будинків в Україні більше не потрібні спеціальні дозволи. 18 грудня Кабінет міністрів затвердив оновлений Перелік будівельних робіт, що не вимагають документів на їх виконання.

Утеплення приватного будинку.

Для проведення комплексної теплоізоляції вже введених в експлуатацію житлових будинків не потрібно отримувати відповідні дозвільні документи. Про це повідомило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України .

18 грудня Кабінет міністрів затвердив оновлений Перелік будівельних робіт, що не вимагають документів на їх виконання, і після закінчення яких об’єкт не підлягає прийому в експлуатацію. Не потрібно буде отримувати дозвільні документи на:

  • індивідуальні житлові будинки, що належать до об’єктів з незначними (СС1) наслідками
  • багатоквартирного житла висотою до 100 м – об’єктів із середніми (СС2) наслідками.

“Раніше, щоб провести утеплення житлового будинку, наприклад, стін, даху або горища, потрібно було отримувати обов’язковий дозвіл Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Це могло затягувати проведення таких робіт на кілька місяців. Тому оновлюючи перелік нескладних будівельних робіт, які можуть виконуватися без дозволу і не вимагають введення в експлуатацію, ми включили в нього роботи по теплоізоляції приватних і багатоквартирних житлових будинків “, -заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ України Лев Парцхаладзе.

Для утеплення дозволи не потрібні - мінрегіонбуд.

23 липня 2018 року набрав чинності Закон “Про енергетичну ефективність будівель” і розпочато роботу Фонду енергоефективності, що передбачає збільшення обсягів виконання будівельних робіт з термомодернізації.

Крім того, 1 грудня вступили в силу оновлені державні будівельні норми по теплоізоляції фасадів (ДБН В.2.6-33: 2018 “Конструкції зовнішніх стін з фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування”), що передбачають впровадження європейських вимог до енергомодернізації фасадів. Очікується, що проведення таких заходів дозволить українцям щорічно економити до 15% тепла. У масштабах всієї країни ця економія може скласти близько 3 млрд грн за умови термомодернізації 3% всіх будівель щорічно.

Leave a Reply