В 2020 рекордне зростання потужностей вітроенергетики

Згідно з новим прогнозом Глобальної ради з вітроенергетики (GWEC), зростання встановленої потужності вітрових електростанцій в світі в 2020 році досягне рекордного рівня, незважаючи на пандемію коронавіруса.

Графік росту потужностей вітроенергетики.

За даними галузевої організації, в поточному році буде додано 71,3 ГВт вітроенергетичних потужностей – 64,8 ГВт на суші і 6,5 ГВт на морі. У 2019 було побудовано 60,4 ГВт – 54,3 ГВт наземних і 6,1 ГВт офшорних вітрових електростанцій.

Актуальний прогноз на 6% нижче прогнозів GWEC, опублікованих до пандемії. Проте 71,3 ГВт – це новий, і вражаючий, рекорд. Колишній був зафіксований в 2015 році, коли в світі ввели в експлуатацію 63,8 ГВт. Різниця: 7,5 ГВт!

GWEC також вважає, що сектор вітроенергетики перебуває на траєкторії високого зросту. Так, на 2021 рік прогнозується 78 ГВт нових установок, а в період з 2020 по 2024 рік додано 348 ГВт (див. Графік). Позначку в 1000 ГВт встановленої потужності сектор повинен переступити в 2025 році.

Очевидно, тривале зростання вітроенергетики (і навіть прискорення зростання) під час пандемії коронавируса – це ознака технологічної і комерційної зрілості галузі.

Бен Беквелл, генеральний директор GWEC, зазначає: «Хоча криза Covid-19 торкнулася всіх галузей по всьому світу, вітроенергетика продовжує рости і процвітати. Це не дивно, враховуючи конкурентоспроможність енергії вітру і необхідність швидкого зниження викидів вуглецю ».

Після початку пандемії GWEC припускав, що карантин, який порушив ланцюжки поставок і перешкоджав реалізації проектів, призведе до зниження загальних обсягів вводів вітрових електростанцій на 20% від початкового прогнозу (76 ГВт). Однак тепер Рада оновила свій прогноз на 2020 рік, який виглядає набагато оптимістичніше.

З прогнозованих на період 2020-2024 рр. 348 ГВт нових потужностей більше половини буде побудовано в США і Китаї, оскільки розробники проектів намагаються вкластися в терміни дії заходів державної підтримки, зазначає GWEC.

За вказаний період в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні буде введено в експлуатацію 150,7 ГВт наземних вітрових електростанції – більше, ніж в Європі і Північній Америці, разом узятих.

У перовому півріччі поточного року сонячна і вітрова енергетика сумарно виробили майже десяту частину (9,8%) світової електроенергії.

Leave a Reply