В ЕС: «Зелена» енергія обігнала газ та вугілля в 2020

Частка відновлюваних джерел енергії у виробленні електрики в країнах Європейського Союзу у 2020 році вперше перевищила частку викопного палива, включаючи газ і вугілля, йдеться в аналітичному звіті компанії Agora Energiewende.

Зелена енергетика.

«Вперше більше електроенергії було вироблено з поновлюваних джерел, ніж з викопного палива. У 2020 році на поновлювані джерела припадало 38% усієї електроенергії в Європі, тоді як на викопні види палива цей показник становив лише 37%», — повідомляється в звіті.

Зміни викликані прискореним розвитком вітро- та сонячної енергетики, показники яких з 2015 року збільшилися майже вдвічі. При цьому, як говорять експерти, виробництво електроенергії на основі вугілля скоротилося вдвічі з 2015 року. Тільки в 2020 році виробництво енергії на основі невідновлюваних ресурсів впало на 20%. Так, наприклад, частка вугільних електростанцій у виробництві електроенергії становила 13%.

Agora Energiewende — німецький аналітичний центр, заснований в 2012 році і очолюваний Патріком Грайхеном. Центр займається розробкою наукових стратегій переходу на екологічно чисті джерела енергії в Німеччині та інших країнах.

Як опалювати будинок сонячними батареями прочитайте тут.

Leave a Reply