Як зробити правильний вибір інфрачервоного електрообігрівача?

Інфрачервоний обігрівач на стелі
Інфрачервоний обігрівач на стелі

Якщо говорити про електричні інфрачервоні обігрівачі, то на ринку вони з’явилися не так давно, проте вже зайняли свою нішу. У порівнянні з іншими електронагрівальними приладами широкого поширення вони не отримали через досить високу ціну. Так що основна маса споживачів віддає перевагу іншим аналогам.

Велика частина цих приладів встановлюється в приміщеннях промислового характеру, а також в офісах і підсобках. Але віднедавна на них стали звертати увагу й обивателі. У квартирах їх намагаються не ставити, а от у приватних заміських будинках вони знайшли своє застосування і як основний вид опалення, і як додатковий. Ефективність опалення цими приладами достатньо висока, тому популярність їх поступово зростає. Цьому також сприяє простота установки і відсутність необхідності в обслуговуванні.

Що таке інфрачервоні обігрівачі

Принцип роботи цих приладів можна порівняти з дією сонячного випромінювання. Єдина відмінність – це присутність тільки інфрачервоних променів. А у сонячного світла є ще ультрафіолетовий спектр, що забезпечує загар. Інфрачервоні ж промені володіють тільки тепловим ефектом. Вони проходять крізь повітря, не нагріваючи його. Теплова енергія передається тільки тих предметів, на які спрямовано випромінювання приладу. І від них уже тепло поширюється по повітрю по всьому приміщенню.

Ступінь нагріву предметів залежить від багатьох факторів:

  • від кута падіння променів
  • форми предмета
  • матеріалу, з якого він виготовлений
  • кольори поверхні і так далі

Як і будь-який нагрівальний прилад, інфрачервоний електричний обігрівач має основний показник – потужність. І стандартний розрахунок цього показника береться у співвідношенні 1 кіловат на 10 квадратних метрів площі, що обігрівається за умови, що висота стель буде не більше 3-х метрів.

Будь-який обігрівач потрібно купувати з невеликим запасом потужності. Це пов’язано з додатковими тепловтратами, які відбуваються через вікна, двері, негерметичні з’єднання конструкцій будинку та інше. Для інфрачервоного приладу це необхідно враховувати, якщо такий є основним джерелом тепла. Якщо ж він застосовується в якості додаткового, то доведеться провести спеціальний розрахунок.

В даний час популярністю користуються обігрівачі потужністю до 300 ват, які відносяться до категорії «економічні обігрівачі». Їх зазвичай застосовують в тому випадку, якщо необхідно локальне опалення невеликих площ. Наприклад, опалення гаража або підвалу, комори або гардероба.

Цим стали користуватися багато дачників, які намагаються вирішити проблему опалення маленьких кімнат. Плюс до всього малопотужні прилади можна встановлювати поблизу людини, не завдаючи йому шкоди, чого не можна сказати про більш потужні аналоги.

І ще один момент, який іноді відлякує споживачів. Це напруга, необхідна для зарубіжних виробів. Електричні побутові інфрачервоні обігрівачі від зарубіжних виробників працюють від напруги 240 вольт, а в нашій мережі воно становить 220 вольт. Це не говорить про те, що перші будуть працювати не ефективно. Втрата потужності наявності, але різниця не настільки величезна, щоб можна було відмовитися від їх придбання. Тому такий факт не повинен відлякувати обивателів.

Який інфрачервоний обігрівач краще

Щоб інфрачервоний обігрівач створював випромінювання, можна використовувати два види палива – електроенергію та скраплений газ.

Газові прилади зазвичай застосовують при обігріві великих приміщень. Тому в квартирах встановлювати їх немає сенсу. А ось жителі заміських будинків і дач відразу ж оцінили його перевагу. Необхідно відзначити, що випускають ІЧ-обігрівачі потужністю, починаючи з 1,5 кіловат.

Але це не єдиний показник, на який необхідно звертати увагу. Сучасні газові ІЧ-нагрівачі діляться за способом обігріву на прямі і непрямі. У чому їх відмінності один від одного?

У першому випадку повітря, який підтримує процес горіння газу в пальнику, подається з того приміщення, де встановлений нагрівач. Туди ж повертаються продукти згоряння. Це говорить про те, що таке приміщення необхідно обов’язково обладнати хорошою вентиляцією. В іншому випадку наслідки вам, напевно, відомі.

Газові інфрачервоні обігрівачі другого типу, тобто, непрямої дії, оснащені спеціальними пристроями. Вони видаляють продукти згоряння газу за межі кімнати. Це більш складна система, що вимагає при установці спеціальних знань і навичок, тому такий обігрівач повинні монтувати тільки професіонали.

Перевагою подібних ІЧ-установок є той факт, що працюють вони не від мережі електричного струму. Їх підключають до ємностей із зрідженим газом різної місткості. Але в цьому є одна проблема – доведеться отримати дозвіл на експлуатацію газового обладнання. А, як показує практика, це не завжди виходить, тому що просто заборонено законом.

Якщо порівнювати газові інфрачервоні обігрівачі з опалювальною системою, де встановлені котли, прилади

Газовий інфрачервоний обігрівач
Газовий інфрачервоний обігрівач

опалення та інші елементи, то зрозуміло, що перші набагато простіше і дешевше других. Але тут доведеться думати, де зберігати і як доставляти скраплений газ до вашого заміського будинку. Чи буде це зручно і економічно вигідно?

А ось інфрачервоні електрообігрівачі можуть бути цілком використані як побутові. Це дозволяє зробити і їх потужність, яка варіює у великому діапазоні. Фахівці рекомендують для квартир, дач і котеджів використовувати пристрої потужністю нижче 1,5 кіловат.

І ще інформація, яка стосується використання в конструкції обігрівача спіралі. Зазвичай вона виготовляється з матеріалу на кварцовою основі. Сьогодні виробники стали пропонувати карбонові спіралі. Вони виготовлені з вуглевмі- щуючого волокна, яке має більш високу теплопровідність. Тому такі обігрівачі швидше нагріваються, що веде до швидкого прогріву приміщення. Це майбутнє інфрачервоного опалення.

Як правильно встановити інфрачервоний нагрівач

Встановити цей прилад не складно. Зазвичай його монтують до стелі, але можна і на стіну. Щоб закріпити обігрівач, потрібно встановити на нього спеціальні кронштейни, які йдуть в комплекті з приладом. До стелі він фіксується саморізами або дюбелями, а для цього великих знань і навичок не потрібно.

Важливіше вибрати місце установки. Запам’ятайте, що відстань до людини повинно бути:

  • 0,7 метра, якщо агрегат має потужність 700-800 ват;
  • 1,0 метр, якщо потужність складає більше 1,5 кіловат.

Але врахуйте, що це відстань відмірюється від поверхні випромінювання до голови людини. Якщо ваша стеля має висоту більше 2,5 метра, то малопотужний випромінювач можна встановити в будь-якому місці стельової поверхні. А ось з більш потужним місце доведеться підшукувати.

Деякі моделі забезпечені обертовими кронштейнами. Це дозволяє змінювати кут нахилу, зменшуючи тим самим потужність впливу. У цьому плані стіновий варіант кріплення переважно.

Якщо в будинку встановлюється декілька інфрачервоних обігрівачів, то необхідно враховувати деякі правила монтажу:

  • Підключення повинно проводитися тільки паралельно.
  • У розподільному щитку для системи інфрачервоного обігріву потрібно виділити автомат, який буде окремо контролювати перенапруження мережі.

А як встановлювати газові аналоги?

Тут все залежить від моделі пропонованої установки. Якщо це ліхтарний стовп, то газовий балон розміщений всередині конструкції. В цілому зручно, але дозаправка балона трохи складна і вимагає певного досвіду. Всі інші моделі підключаються безпосередньо до балонів, які розташовані за межами приміщень. До них спеціально підводиться трубопровід. Фахівці рекомендують проведення трубопроводу і підключення до газового балона самостійно не проводити. Нехай цим займаються професіонали.

Висновок

Як видно зі статті, інфрачервоні обігрівачі сьогодні поступово завойовують ринок опалення. Звичайно, їх ціна ще не доступна багатьом обивателям. Але життя не стоїть на місці, і науково-технічний прогрес постійно підносить нам новинки. Будемо сподіватися, що і ІЧ-обігрівачі стануть незабаром доступні всім. Тим більше, що ці прилади мають такі переваги.

Leave a Reply