Viessmann Vitobloc 300 – новинка 2021 року

Нові когенераційні модулі Vitobloc 300 NG 15 і Vitobloc 300 NG 20 розроблені для одночасного вироблення теплової та електричної енергії в галузі малої розподіленої генерації (міні-ТЕЦ, міні-ТЕС).

 Viessmann представляє новинку 2021 року - установки Vitobloc 300.

Завдяки інноваційним рішенням Viessmann вони мають високу ефективність при низьких експлуатаційних витратах. Модулі відрізняються низьким рівнем робочого шуму – менше 49 дБ (A), невибагливі до місця установки, тому підходять для оснащення і модернізації об’єктів різної площі.

Аналізуючи запити користувачів і фахівців, що встановлюють подібне обладнання в локальних енергосистемах, експерти Viessmann виділяють ряд вимог, що пред’являються до комбінованих теплоелектроцентралей:

 • легку і швидку установку;
 • високу ефективність при виробленні електроенергії та тепла;
 • більш тривалі інтервали технічного обслуговування.

Нові когенераційні модулі Vitobloc 300 NG 15 і Vitobloc 300 NG 20, оснащені синхронним генератором з водяним охолодженням, повністю відповідають перерахованим умовам. Це компактні агрегати з інтервалом техобслуговування 8000 годин, які повністю підготовлені до роботи ще в умовах виробництва. При установці їх не потрібно буде довго і складно налаштовувати – завдяки платформі інтелектуальної електроніки фазовий зсув сітки (cos j) можна змінювати за допомогою програмного забезпечення.

Крім введення в експлуатацію, нова система електроніки з модулем ViNCI, розроблена Viessmann , також відповідає:

 • за управління ТЕЦ;
 • за профілактичне обслуговування з візуалізацією;
 • за постійний контроль за роботою обладнання.

Серцем платформи є промисловий комп’ютер на базі Linux, який забезпечує віддалене підключення до сервісів і інтерфейсів мультівалентних систем і систем управління будівлею (BMS). Зв’язок здійснюється через захищені протоколи, що відповідають найвищим стандартам безпеки.

Контролювати ТЕЦ тепер можна з будь-якого місця через професійні додатки Viessmann. Це значно прискорює роботу фахівців сервісних центрів і знижує витрати на обслуговування установки. Завдяки віддаленого доступу в деяких випадках виїзд майстра на об’єкт можна виключити – перевірка і коректування параметрів обладнання доступна в будь-який час онлайн. Все це скорочує витрати, збільшує доступність і надійність установки.

У когенераційних модулях також використовується інтегрована технологія конденсації, яка дозволяє довести ККД агрегатів до 106 %, підвищуючи їх ефективність і знижуючи витрату палива. Завдяки низькій температурі вихлопних газів для оснащення можна використовувати недорогу пластикову систему. Додатковими перевагами рішення є спрощення гідравлічної інтеграції і відсутність необхідності підвищувати температурні показники зворотної магістралі.

І Vitobloc 300 NG 15, і Vitobloc 300 NG 20 стандартно оснащені інтегрованим захистом мережі і системи, а також пристосовані до аварійної роботи мережі. Модульні рішення являють собою готовий до підключення вузол, в комплектацію якого входять трубопроводи контурів охолодження, опалення та видалення вихлопних газів. Збірка і герметизація виконуються в заводських умовах. Всі трубні з’єднання – фланцеві або плоскі різьбові з ущільненням. Для зниження вібрації вони забезпечені металевими компенсаторами або гнучкими шланговими сполуками.

Захист від перегріву забезпечується застосуванням водно-гліколевої суміші, якою заповнюється двигун в заводських умовах. За її циркуляцію відповідає насос системи охолодження з електричним приводом.

У нових Vitobloc реалізовані і екологічні інновації, зокрема можливість роботи на природному газі з додаванням до 20 % водню. “CO2 -нейтральний водень в майбутньому буде відігравати важливу роль як новий енергоносій. Установки Vitobloc 300 NG 15 і NG 20 вже підготовлені до цього моменту, що робить їх продуманим рішенням для використання в довгостроковій перспективі “, – зазначає керівник відділу інженерно-технічної підтримки компанії Viessmann .

Модуль Vitobloc 300 NG 15 розрахований на вироблення електричної (15 кВт) та теплової (39,6 кВт · год) енергії, Vitobloc 300 NG 20-20 кВт і 45,4 кВт · год, відповідно.

Переваги для спеціалізованих компаній

 • готові до підключення компактні блоки, що пройшли заводські випробування;
 • низькі витрати на установку завдяки генератору з водяним охолодженням;
 • відповідність усім вимогам до технічного підключення (TAB) постачальника енергії;
 • протестовано згідно VDE AR-N 4105 з вбудованим захистом від NA;
 • вбудований інтерфейс LAN для віддаленого моніторингу;
 • гнучка параметризація відповідно до умов системи;
 • вбудований насос для завантаження буферної ємності опалювальної води.

Переваги для користувачів

 • оптимально спроектовані міні-ТЕЦ для малих підприємств і багатоквартирних будинків, готелів, ресторанів, автосалонів, дитячих садів і басейнів;
 • підходять для природного газу, біогазу, скрапленого та з 20 % водню;
 • низькі витрати на технічне обслуговування завдяки його тривалим інтервалам (8000 годин роботи);
  тихі чотирициліндрові двигуни.

Джерело: https://www.viessmann.de/de/wohngebaeude/kraft-waerme-kopplung/blockheizkraftwerk/vitobloc-300-ng-15-20.html

Leave a Reply