Захисна антикоронавірусна маска виробляє електроенергію

Берлінський винахідник Хайнц Кнупске перетворив в генератор електроенергії респіратор стандарту N95 (FFP2). Такі засоби індивідуального захисту отримали популярність як ефективний аналог медичної маски в зв’язку з поширенням коронавіруса COVID-19.

Захисні маски з сонячними батареями

Нова розробка є звичайним тканинним респіратором, на зовнішній поверхні якого закріплені фотоелектричні елементи, які зазвичай використовуються в наручних годинниках.

«Я можу заряджати за його допомогою смартфон, – повідомляє Хайнц Кнупске. – Або я можу охолоджувати два флакони з вакциною AstraZeneca весь час, поки вистачає сонячної енергії ».

Розробка вже стала комерційним продуктом. Серійне виробництво сонячних масок налагодив китайський консорціум Masksol з Ухань. Перша партія для Європи відправлена, однак перевозить її судно затрималося через те, що Суецький канал був перекритий сів на мілину контейнеровозом Ever Given. Але тепер навігація відновилася, тому найближчим часом респіратори Masksol будуть доставлені в порт Роттердам, Нідерланди.

Кнупске задоволений процесом впровадження свого винаходу і зараз хоче скоріше побачити серійні зразки сонячних масок.

«Я брав участь по відеозв’язку в процесі запуску виробництва в Ухані, – пояснює винахідник. – Я б вважав за краще бути на місці, щоб особисто консультувати китайських інженерів. Сподіваюся, товари відповідають моїм високим вимогам до якості виготовлення ».

Як очікується, для об’єднаних з фотоелементами масками знайдуться мільйони покупців в Європі. Для Хайнца Кнупске розробка має, крім іншого, політичне значення.

«Протягом багатьох років я стежу за антикризовим менеджментом уряду Німеччини, спрямованим проти глобального потепління, – каже він. – Це все нісенітниця. Державні службовці та політики втручаються в роботу поновлюваних джерел енергії. І в управлінні, пов’язаному з протидією пандемії, відбувається те ж саме: повний безлад. Бюрократи просто не можуть робити це правильно ».

Щоб протистояти неефективну діяльність урядових органів, громадяни повинні використовувати свій творчий потенціал, свій винахідницький дух, вважає Хайнц Кнупске. «Для мене сонячна маска N95 – це акт демократії», – резюмує він.

Джерело: .pveurope.eu

Leave a Reply