Алюмінієві і біметалічні радіатори з нижнім підключенням

Радіаторне опалення найпоширеніше в Україні. Щорічно на ринку реалізується понад 30 мільйонів секцій радіаторів. Перш за все, це алюмінієві і біметалічні радіатори. Багато виробників пропонують батареї з нижньою підводкою теплоносія.

Даний тип приєднання радіатора до системи опалення відомий досить давно. В Україні більше 20 років нижня підводка застосовувалася в основному на сталевих панельних радіаторах. З огляду на поширення популярності такого способу підключення, а також недоліки панельних сталевих радіаторів, компанії почали випускати біметалічні і алюмінієві радіатори з нижнім підключенням. Тепер ці якості доступні всім споживачам, які вирішили реалізувати підведення теплоносія до опалювального приладу з підлоги.

Підведення теплоносія до радіатора здійснюється через подвійний клапан, що підключається до нижнього колектора радіатора двох крайніх правих секцій. Зверху в радіатор встановлений термостатичний клапан, який при наявності термостатичною головки, автоматично регулює витрату теплоносія через радіатор, підтримуючи задану температуру повітря в приміщенні. Термостатичний клапан зазвичай входить в комплект поставки радіатора з нижнім підключенням.

Радіатори з нижнім підключенням

Для реалізації радіаторного опалення з нижньою підводкою можна використовувати будь-які типи сучасні трубопровідних систем: мідні, металопластикові, із зшитого поліетилену і, вже традиційного, поліпропілену. Залежно від обраного типу трубопроводу, вибираються відповідний тип фітинга і форма подвійного клапана. З останніми все просто: або прямий (вихід труб з підлоги), або кутовий (вихід труб зі стіни).

Такий тип з’єднання труби і радіатора зручний тим, що труба прокладається в стяжці підлоги. Це зручно для монтажу і не псує зовнішнього вигляду радіатора і квартири. Як правило, така підводка теплоносія до радіатора використовується в системах опалення з колекторної розводкою. Прихована розводка труб в квартирах стає дедалі популярнішою, як і радіатори з нижньою підводкою.

Принцип роботи радіаторів з нижнім підключенням простий і по тепловіддачі радіатора прирівнюється до діагонального підключення. До радіатора підключається клапан подвійного підключення, за допомогою якого здійснюється не тільки під’єднання труб (подачі і обратки) теплоносія, але також регулювання і, при демонтажі , відсічення. Труба подачі кріпиться до правого патрубка клапана, труба обратки до лівого патрубка клапана. Для поділу потоку теплоносія в нижній колектор правої секції вже при виготовленні радіатора встановлений спеціальний клапан з термопласту, що розділяє потоки подачі і обратки всередині радіатора.

Таким чином, вхід теплоносія в радіатор здійснюється через крайню праву секцію радіатора, а вихід обратки – через нижній колектор сусідній секції. Теплоносій піднімається вгору по правій секції. У верхній колектор правої секції встановлений термостатичний клапан.

термостатичний клапан в розрізі

Повертаючись до тепловіддачі. Якщо порівняти ідентичні радіатори, то різниця в Вт на секцію буде мінімальною.

Завдяки всім своїм перевагам опалювальні радіатори з нижнім підключенням користуються все більшим попитом серед споживачів.

Виробники постійно розширюють асортимент і пропонують нові рішення для різних технічних завдань.

Leave a Reply