Байден за зелену енергетику

Президент США Джозеф Байден розраховує, що “озеленення” енергетики дасть мільйони нових робочих місць. Про це він заявив на прес-конференції в Уілмінгтоні (штат Делавер).

Візит Байдена в 2009 році в Україну.

“Ми переживаємо кризу”, – констатував Байден. За його словами, стихійні лиха, викликані зміною клімату, завдали шкоди на мільярди доларів”. Новий президент США підкреслив, що реалізація плану підвищення енергоефективності та поетапного переходу на поновлювані джерела енергії дозволить “дати роботу мільйонам американців”.

Як вважає політик, США стануть найбільшим експортером технологій”, пов’язаних з цією сферою. Це дозволить створити ще більше робочих місць”. Байден зазначив, що розвиток технологій, пов’язаних з чистою енергетикою, може дозволити “американським виробникам і робочим грати провідну роль на світовому ринку”.

Президент нагадав, що його план передбачає створення в США понад 500 тис станцій для зарядки електромобілів. А також формування умов для переходу громадян і федеральних відомств на цей вид транспорту.

“Все це разом дозволить створити 1 млн нових робочих місць в американській автомобілебудівній сфері”, – сказав він.

Плани Байдена прокоментувала екс-губернатор штату Мічиган Дженніфер Гренхолм, яку Байден висунув кандидатом на пост міністра енергетики США. “Зараз, коли має місце чергова жахливакриза, чиста енергетика входить в число найбільш багатообіцяючих напрямків з точки зору створення робочих місць і забезпечення економічного зростання. У наступні два десятиліття країни та компанії вкладуть в цю сферу трильйони”, – зазначила майбутній міністр енергетики.

Байден сподівається залучити трильйони доларів інвестицій під зелену енергетику.

У серпні в програмній промові на національному з’їзді Демократичної партії Байден виклав свою концепцію “Відновимо краще, ніж було”. Вона передбачає заходи щодо стимулювання економіки, створення нових робочих місць в машинобудуванні і чистій енергетиці.

А крім того, нові програми для молоді та скасування введених при адміністрації чинного президента Дональда Трампа податкових пільг для великого бізнесу. У середині липня агентство Bloomberg повідомило, що Байден ставить за мету повністю перевести США на чисті джерела енергії до 2035 року. Для цього він пропонує залучити 2 трлн доларів інвестицій протягом чотирьох років.

Зовсім недавно в США побудували дорогу на сонячних батареях.

 

Leave a Reply